Як з допомогою б'юті-процедур "Українські сестри та кіндфрендлі" допомагають жінкам у скруті: інтерв'ю з менеджеркою організації Оксаною Степаненко 

"Б'юті день" у Києві. Фото: facebook.com/ukraniansisters

Благодійна організація "Українські сестри та кіндфрендлі" була створена спеціально для підтримки українських матерів, жінок і дівчат, які опинилися у скруті через війну. Чим зараз займається організація, що таке реабілітація з допомогою б'юті-процедур та якою може бути робота з ВПО, розповіла менеджерка по роботі з проєктами організації "Українські сестри та кіндфрендлі" Оксана Степаненко. Деталі — у "Ранку Вдома".

— Розкажіть, чим займається благодійна організація "Українські сестри та кіндфрендлі"? Чому така назва та ким саме ви опікуєтеся?

— Взагалі благодійна організація "Українські сестри та кіндфрендлі" створена з метою підтримки одиноких мам, вирішення їхніх базових потреб та подальшу підтримку. Сьогодні в нашій базі є близько 136 900 заявок на допомогу. Це не просто допомога гуманітарна, а й психологічна. Ми провели опитування і з'ясували, що 61% жінок з нашої бази мають статус ВПО.

Коли жінка переміщується — це стрес для неї. Ми розуміємо, що ми не можемо залишити цих жінок. Ми повинні їм допомогти. Наш фонд базується на піраміді Маслоу, тобто забезпечує базові потреби жінок.

У зв'язку з підривом ГЕС буквально за два дні наші волонтери організували прихисток для людей, які постраждали. Їм надали як психологічну, так і гуманітарну допомогу. Ми намагалися задовольнити базові потреби жінок, дітей, пенсіонерів. Є у нас люди, які виїхали з Олешківців. З цими людьми досі працює психолог.

Як з'явилась ідея проєкту "Б'ють день"? Наскільки це на часі саме жінок зі статусом ВПО?

— Це цікава історія. На одній із зустрічей нашої команди, ще взимку, співзасновниця фонду Олеся Ковальська подала таку ідею. Вона побачила проєкт одного благодійного фонду, який надавав перукарські послуги людям з інвалідністю. Дівчата наші підхопили цю ідею.

Ми запланували перший пілотний проєкт на 1 квітня. Розрахували подію на 50 жінок. Це було в Києві. Проєкт мав успіх. Там були не лише майстри з б'юті індустрії, а й різні спікери. Зокрема, психологи.

Був дитячий психолог, який пояснив, що робити з дитячими істериками. Психологи розказували, як поводитися мамам, як відвернути увагу дітей від війни. Дівчата справді виходили з "Б'юті дня" щасливими. Тим паче в нас був дитячий острівок, де мами бачили дітей, але ніхто нікому не заважав. Тобто мами відпочивали разом з дітьми. Ми були в захваті.

Наступного дня ми вже планували наступний б'юті на День матері. Ми хотіли зробити його масштабнішим. Звернулися до FILM.UA і вони одразу погодилися. Адміністрація пішла на зустріч та надала велике приміщення. В нас був концерт, де виступали семеро зірок. Подію відвідали 240 жінок. Таким чином ми змогли надати допомогу більшій кількості жінок.

У нас було 30 майстрів. Це дуже мало на таку кількість відвідувачів, на жаль. Тому що майстри, з якими ми також співпрацюємо, це б'юті-волонери, на День матері поїхали в Миколаївську та Херсонську області. Наші волонтери дійсно працюють на прифронтових територіях. Вони надають прості послуги — стрижка чи манікюр. З ними працюють і психологи.

Тобто по суті, для психологічної підтримки жінок ми вирішили обрати більше ніж спілкування з психологами. Ми обрали шлях подарунка щасливих емоцій через красу.

Згодом виникла ідея провести такі заходи в інших містах та навіть селищах. До речі, в нас є ком'юніті — чат, де жінки не просто спілкуються, а починають дружити та допомагають одна одній.

— Тобто на одному з заходів ви вирішили їхати у велике б'юті-турне Україною? Яким воно буде?

— Насправді, ми просто планували ще один "Б'юті день" в Харкові. Втім нас відмовили, сказали, що зараз небезпечно їхати у Харків. Ми шукали інші варіанти й зрештою вирішили поїхати в Одесу, а по дорозі заїхати в інші міста. Зокрема, в смт Миколаївка в Одеській області та Первомайськ у Миколаївській області.

Я почала зв'язуватися з адміністраціями, хотіла владнати певні організаційні моменти, і не очікувала стовідсоткової віддачі. Вони, як виявилось нас чекають і готові нам допомогти. Зокрема, прислати нам місцевих майстрів та облаштувати локації. Такий порив, він надихає і хочеться робити ще більше.

Тур починається 3 серпня. Тоді ми їдемо в смт Миколаївка. 4 серпня в Первомайськ, а 5 серпня в нас буде великий "Б'юті день" в смт Таїрове на Одещині. Там дуже гарна локація, я в неї закохалися. До речі, ми вирішили робити всі ці три заходи на свіжому повітрі.

Сподіваюсь, що у нас все вдасться. До речі, б'юті-турів в Україні ще не було. Ми першопрохідці. Сподіваюся, що це буде дуже круто і ми поїдемо далі. Обов'язково доїдемо і до Харкова.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір