Про пісню "Ниточка", сильні тексти та плани: інтерв'ю зі співаком TRACH

Володимир Трач. Фото: tenews.org.ua

До ефіру "Ранку Вдома" приєднався учасник шоу "Голос Країни", співак та актор Володимир Трач TRACH. Артист розповів про сенс нової пісні "Ниточка" та майбутні прем'єри. Співак пояснив, як війна вплинула на його життя та творчість, а також зізнався, де бере натхнення творити українську музику.

— Ви нещодавно презентували нову пісню "Ниточка". Розкажіть нашим глядачам, про що вона? Що цей трек значить для вас? 

— З радістю розкажу, тому що крайня пісня вона сама дорога сама улюблена. "Ниточка" про те, що нас зараз турбує — про війну. Тематика війни присутня майже в усіх піснях зараз. Ця пісня про кохання, але в ній присутня тема війни. Написали її ще взимку, коли були блекаути.

Я зараз активно співпрацюю з поетом Іваном Ковалем. Він пише тексти. Він нещодавно розповів мені, що цей текст писав під час блекаутів, було холодно і переповнювали його різні переживання, але він усвідомлював, що хлопцям на фронті, в окопах, значно важче.

З такими думками він писав цей текст. Потім я його пережив. Чекав, коли буде електрика, щоб швидко записати музику. Так народжувалася ця пісня.

Кому ви її присвятили?

— Ми присвятили її тим, хто чекає. Ми так і написали спочатку відео: "Усім, хто чекає". Всім, хто чекає, в кожного є близька людина, друг, сестра, знайомий, кохана людина, яка зараз на фронті. Ми чекаємо цієї зустрічі. Чекаємо цієї великої перемоги, коли ми можемо зустрітися, обійматися і бути щасливими. Тому усім, хто чекає, присвячується ця пісня.

Всім, хто чекає перемоги і наближає, чим може, в тому числі і творчістю. Розкажіть про вашу першу пісню на тему війни "Про жито". Ви її зробили з тим же поетом?

— Історія дійсно цікава. Пісню "Про жито" поет Іван Коваль написав ще у 2014 році, коли на Донбасі почалася війна. Цей вірш лежав у шухляді доки не почалося повномасштабне вторгнення. Я випадково прочитав цей вірш і мене настільки вразило це, в мене мурашки побігли по шкірі. Тоді я вирішив написати музику.

Ця історія написана Іваном після одного бою, де загинуло багато українських хлопців. Це було у 2014 році, літо, навколо жито, пшениця. Це все горіло. Він настільки тяжко переживав це, що народився такий сильний текст. 

Де ви взагалі берете сили на творчість? Завжди цікаво, як зараз творчі люди знаходять цю енергію?

— Ми заряджаємося у людей навколо. Бо кожен робить свою маленьку справу для нашої великої перемоги. Ти розумієш, що ми всі разом, по краплині, робимо те, щоб в кінці отримати нашу таку довгоочікувану перемогу. Тому заряджаюся від людей. Вони незламні.

Які маєте творчі плани? Над чим зараз працюєте?

— Творчих планів багато, і я думаю, що до кінця року в нас вийде цілий альбом з піснями про війну. Зараз пишеться саме про це, ні про що не думається. Дуже хочу вилити свої враження, емоції, переживання в музику. В роботі зараз кілька нових пісень. В Івана тим часом — багато нових текстів.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір