Як уникнути хвороб, які виникають від стресу, пояснила психотерапевтка Муза Рощина

Стрес викликає серйозні хвороби. Скриншот: kanaldim.tv

Гіпертонія, мігрені, серцево-судинні захворювання та астма. Всесвітня організація охорони здоров'я оприлюднила список хвороб, які виникають внаслідок стресу. Неспокійний ритм життя, сімейні та професійні труднощі і передусім повномасштабна війна є потужними джерелами стресу для кожного українця. Як з цим боротися, розповідає у "Ранку Вдома" психотерапевтка Муза Рощина.

Розпізнати їх досить просто. Такі хвороби зазвичай можуть виявляти надмірну стійкість до лікування.

"Інакше кажучи, захворювання не піддаються традиційному лікуванню настільки, що людина починає вважати свою хворобу унікальною, дивовижною й абсолютно невиліковною", — пояснює психотерапевтка Муза Рощина.  

Науковці поділяють стрес на два типи: гострий та хронічний. Перший недовгий, а ось другий займає тривалий період часу. Ще один вид стресу — епізодичний, проявляється спалахами. Втім вплив на здоров'я від цього не менш шкідливий. Сильні переживання позначаються на серце і судинах, і організм може відреагувати гіпертонією, аритмією і навіть інфарктом або інсультом.

"Тут будуть такі симптоми: надмірна втомлюваність, порушення сну біль в тілі (м'язи, суглоби, головний біль), стрибки тиску, задишка, розлади шлунку, дерматити та запаморочення", — каже Муза Рощина.

Гострий стрес супроводжується різкими м'язовими скороченнями. Так, наше тіло намагається врятуватися від загрози, тому перебуває в режимі підвищеної готовності. Це призводить до болю в шиї, мігрені, а в майбутньому може обернутися розвитком цукрового діабету.

"Профілактика в нас зводиться до здорових методів подолання стресу та підвищення психологічної усвідомленості. Постарайтеся бути чесним з іншими і самим собою. Спілкуйтеся з друзями, робіть добрі справи, не забувайте робити щось хороше для себе. Спробуйте вести щоденник, щоб усвідомлювати свої думки та почуття", — резюмує психотерапевтка.

Також існує позитивний стрес. Його можна отримати і під час участі в масових заходах. Приміром, на концерті улюбленого виконавця, на атракціонах або перед довгоочікуваною зустріччю. Цікаво, що навіть він здатен еволюціонувати в хронічну форму. Утім, допомогти собі можна, якщо відшукати та усунути психологічну першопричину.

Також цікаво: ПТСР провокує раннє старіння — результати досліджень

Медіа-партнери
Прямий ефір