Як українці отримують медичні послуги в Німеччині

Українці в Німеччині. Скриншот: youtube.com/@Expedia Скриншот: kanaldim.tv

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато українців евакуювалися до Німеччини. Більшість із них отримали тимчасовий захист. З ним переселенці мають вільний доступ до медицини. Медична система в Німеччині страхова, тож усі біженці отримали разом із тимчасовим захистом страховки. Хто їх сплачує та якими є переваги німецької медицини, дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Перші пів року повномасштабного вторгнення росіян сім'я Артюшенко жила в Україні. Вони займалися бізнесом, мали свою майстерню з виготовлення декору. Евакуюватися вирішили, коли зрозуміли, що в Україні під час повномасштабної війни швидко не зробиш потрібних аналізів сину.

"У нас син з інвалідністю, і він довгий час перебуває на обліку у Харківському інституті генетики. Наш лікар в перші дні виїхала із Харкова до Німеччини. Ми втратили зв'язок і пів року не могли проводити аналізи", — пояснила переселенка з Київщини Міла Артюшенко.

Міла з родиною в Німеччині, як і більшість наших переселенців, отримали тимчасовий захист. З ним українці мають вільний доступ до ринку праці, освіти та медицини. Загалом медична система в Німеччині страхова.

"Якщо ви уже зареєструвалися, тобто отримали прописку в Німеччині, то ви автоматично отримуєте медичну страховку. Медична страховка в Німеччині є обов'язковою. Або ви самостійно її сплачуєте, або за вас, якщо ви не маєте можливості, її сплачує держава", — пояснила волонтерка Антоніна Кашуба.

Тобто усі українці, які перебувають у Німеччині, згідно з програмою тимчасового захисту, мають медичну страховку. Поки переселенці отримують допомогу та не працюють, за них платить держава, а коли знаходять роботу, оплачують послуги страхової самостійно.

Щодо сімейного лікаря, то в Німеччині він також є, і українці можуть у нього зареєструватися. Міла з родиною проживають у одному з міст Баварії і вже мають свого сімейного лікаря.

"Біженець має піти до свого сімейного лікаря, який вже виписує направлення до інших вузькоспеціалізованих лікарів. Та ми робили з нашим сином", — провадить Міла Артюшенко.

Слід розуміти, що на прийом у профільного лікаря можна чекати кілька місяців, і це тут норма. Потрібні для сина аналізи Міла зробила також не одразу, а лише через півтора місяця.

У Німеччині часто проводять медогляди та різні обстеження, і страхові компанії навіть заохочують своїх клієнтів це робити.

Крім того, у Німеччині з дитинства привчив дітей до того, що за своїм здоров'ям потрібно стежити. У школах часто проводять тренінги та роз'яснюють важливість вчасної перевірки у медиків.

Щодо ліків, то майже всі препарати в Німеччині продають за рецептом. Бланки для них мають різні кольори. Від цього залежить, скільки коштуватимуть препарати.

"Може бути повністю безплатні ліки. Це тоді, коли їх обов'язково приймати. Тобто без них ви не вилікуєтеся. Є наполовину обов'язкові. Третій варіант, коли ви будете оплачувати частину за ті ліки", — пояснила Антоніна Кашуба.

Місцева медична система націлена на те, аби запобігати хворобі та виявити її на ранніх стадіях, а не лікувати вже у критичний момент.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір