Які країни Європи досі підтримують українських біженців — результати опитування

Де найбільша підтримка українських біженців у Європі. Скриншот: kanaldim.tv

Аналітики організації GLOBSEC провели опитування у вісьмох країнах Центральної та Східної Європи щодо ставлення до біженців з України. Загалом 73% респондентів вважають, що їхні країни повинні продовжувати підтримувати українців, які втікають від війни. Запитали дослідники й про те, чи самі українці планують повертатися додому. Результати дослідження — у матеріалі "Ранку Вдома".

Хто з європейців найбільш лояльний до українських переселенців? Нове дослідження авторитетної аналітичної організації GLOBSEC показує неочікувані тенденції. Опитування проводились у восьми країнах Центральної та Східної Європи: у Польщі, Чехії, Румунії, Угорщині, Болгарії, Словаччині, Литві та Латвії. Загалом 73% респондентів вважають, що їхні країни повинні продовжувати підтримувати українських переселенців.

На останньому — восьмому місці, опитування знаходиться Болгарія. Тут українських біженців підтримують 52% населення. У Словаччині рівень підтримки переселенців з України на 4% вищий, ніж у Болгарії.

Чехи та румуни посідають відповідно п'яту та шосту сходинку рейтингу солідарності. На четвертому місці серед європейських країн, які виступають за продовження підтримки українських біженців опинилася Литва, на третьому — Польща, а на другому — Латвія.

Найбільш лояльними до наших біженців виявилися угорці, і це зовсім не збігається з публічним іміджем угорської влади. Уряд Віктора Орбана проводить відверто проросійську політику, тому українці сприймають Угорщину як країну, яка налаштована до нас не вороже.

Проте, на запитання: "Чи повинна моя країна продовжувати підтримувати біженців з України, бо вони тікають від війни?" 90 % угорців відповіли ствердно: "Так!".

"Ця війна не лише про російську агресію, не лише про боротьбу українців за свободу, а й про те, чи не повернеться в Європу епоха варварства. Я закликаю угорців підтримати свободу та мир українського народу. Ми можемо і повинні це зробити", — мер Будапешта Гергель Корачонь.

Опозиціонер і мер Будапешту Гергель Корачонь каже, що частина угорців дійсно вірять російській пропаганді, але серця більшості мешканців Угорщини разом з українцями.

Досвід з українськими біженцями для Угорщини безпрецедентний. Ще у 2015 році Рада Європи критикувала ставлення угорської влади до мігрантів та переселенців з інших країн, особливо Сирії.

Проти них провадили масштабну відкриту кампанію. По всій країні, розміщали великі плакати з написом:" Якщо ти перебуваєш до Угорщини, не смій відбирати роботу в угорців". Угорці навіть збудували паркани на кордонах з Хорватією та Сербією, аби тільки не пускати біженців до своєї країни.

Проте з перших днів повномасштабної війни в Україні Угорщина прийняла понад 540 тисяч українців. На початку 2023 року в цій країні зареєструвалися 33 тисячі 446 наших земляків.

Загалом статусом тимчасового захисту в європейських країнах скористалися майже чотири мільйони українських біженців.

Як свідчать опитування, 50% з них планують повернутися додому.

Також цікаво: Допомога українським біженцям: компанії Amazon та Hilton зобов'язалися працевлаштувати тисячі українців у Європі

Прямий ефір