Як українські біженці отримують медичну допомогу у Румунії 

Румунія. Скриншот: youtube.com/@RyanShirley Скриншот: kanaldim.tv

У Румунії зараз перебуває понад 300 тисяч українців. Більшість із них — під тимчасовим захистом. Серед іншого, він дає право на медичний захист. Усі українці можуть отримати безплатну медичну консультацію, ліки та допомогу профільних спеціалістів. Місцева система екстреної допомоги працює дуже злагоджено, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

У Румунії зараз перебувають понад 300 тисяч українців. Більшість під тимчасовим захистом. З ним переселенці мають вільний доступ до освіти, ринку праці та медичного захисту.

"Громадяни України, які є біженцями на території Румунії, користуються усіма медичними послугами, які включені до національної лікувальної системи. Тобто можливості у переселенців такі ж, як і румунських громадян. Українців лікують без сплати внеску на соціальне медичне страхування та особистого внеску за лікарські засоби", — пояснив голова спілки українців у Румунії Микола-Мирослав Петрецький.

Усі українці з тимчасовим захистом у Румунії можуть отримати безплатну медичну консультацію, ліки та необхідну допомогу. Місцева система екстреної допомоги працює надзвичайно злагоджено, і румуни цим пишаються.

"Час очікування швидкої допомоги залежить лише від відстані від місця виклику до найближчого центру швидкої допомоги. Для того, щоб полегшити доступ до цих послуг, на додаток до звичайної служби швидкої допомоги функціонує служба невідкладної медичної допомоги. Вона забезпечує швидке реагування у невідкладних випадках, в тому числі і для українських переселенців", — провадить Микола-Мирослав Петрецький.

Загалом румунська медична система схожа на українську. Є сімейний лікар, який спершу оглядає свого пацієнта сам і в разі потреби дає направлення до профільного спеціаліста.

"Українські біженці можуть звертатися як до сімейних лікарів, так і до спеціалістів без направлення і без додаткових витрат. В залежності від проблем, з якими вони стикаються", — додав Микола-Мирослав Петрецький.

Усі жителі Румунії, які працюють офіційно, щомісяця платять соціальний внесок. Саме із цих грошей фінансується медична система. Це стосується і наших переселенців, котрі мають роботу. За безробітних платить держава.

Чимало приватних медичних закладів теж пішли назустріч українцям і приймають їх безплатно або ж роблять істотні знижки.

Також у медзакладах, як в державних, так і в приватних, немає черг. На зустріч з лікарем можна записатися навіть у день звернення.

Натомість отримати ліки без рецепта практично неможливо. Особливо складно дістати антибіотики. У Румунії вважають, що пити антибіотики без нагальної потреби — це шкодити організму ще більше.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір