Я не заспівала жодної російської опери, — Софія Соловій

Софія Соловій. Фото: opera.lviv.ua

Українська оперна співачка Софія Соловій з 2014 року не виконує твори російських композиторів. У 2000-му артистка переїхала до Італії, тож виконувала свої партії італійською, німецькою та навіть французькою мовами. У програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" Соловій розповіла, що якраз через це відмова від усього російського не стала для неї проблемою.

"З початку війни у 2014 році я перестала виконувати твори московитських композиторів. Звісно, ми всі виросли на Рахманінові і Чайковському. Все це — прекрасна музика, але ці імена і ця музика використовуються московитською пропагандою на шкоду Україні. Завжди, ще з Радянського Союзу, оперний співак спочатку йшов до Львова, потім до Києва, а тоді до Москви чи Санкт-Петербурга. Це було кар'єрне зростання. Столиця столиць. Так виховувалося. Так була сконструйована система. Я не скажу нічого нового, але українське завжди нищилося, применшувалося, а українська культура вважалася культурою села", — поділилася оперна співачка.

Софія Соловій викладає академічний спів у Львівській музичній академії імені Миколи Лисенка, де її студенти теж із 2014 року не виконують російські твори.

"У мене не було ніякого жалю. Так сталося, що я не заспівала жодної російської опери. Я поїхала до Італії в 2000 році і моїм завданням було навчитися італійської стилістики. Тому я співала німецькою, італійською, французькою. Так вийшло, що без російської. Тому в мене не було проблем із цим. Ніхто з моїх студентів з 2014 року теж не співав російське", — додала вона.

Софія Соловій — українська оперна співачка (сопрано). Лауреатка 14 міжнародних вокальних конкурсів. У 2000 році переїхала до Італії, де почала відвідувати Академію оперного мистецтва в місті Озімо. Виступала на сценах оперних театрів Італії, Іспанії, Люксембургу, Франції, Німеччини, Бельгії, Америки. Солістка Львівської філармонії та Львівської національної опери. З жовтня 2021 року викладає на кафедрі академічного співу Львівської музичної академії імені Миколи Лисенка.

Більше новин з "Точки опори":

Медіа-партнери
Прямий ефір