Я не хотіла нікого відспівувати своїми піснями: Lely45 в гостях у #Муз_Оборони

Гостею нового випуску програми #Муз_Оборона на телеканалі "Дом" стала українська співачка та TikTok-блогерка Lely45. Вона розповіла про свій псевдонім, музику під час війни, а також виконала дві свої пісні — "Світ мене ловив" та "Коли сонце сідає за схил". 

Справжнє ім'я молодої виконавиці — Людмила Білоусова, а вибір її творчого псевдоніму пов'язаний з адресою електронної пошти.

Перший свій вірш дівчина написала у 14 років. Наступні почали за формою нагадувати куплети та приспіви пісень, тож вона почала публікувати їх на SoundCloud.

"Я ніколи не думала, що буду музикантом", — каже Lely45.

Виконавиця стала першою українською артисткою, яка потрапила до програми підтримки від ‎Apple Music, до якої свого часу потрапляла Біллі Айліш. 

"Всі пісні, які я пишу, — в пропорції про мене. Але ці пропорції постійно змінюються і варіюються у той чи інший бік", — говорить співачка.

У липні 2021 року Lely45 представила свій дебютний альбом "Девочка на воздушном шаре" і дала свій перший сольний концерт. За час повномасштабної війни артистка перевидала свої російськомовні пісні українською і презентувала свій перший україномовний альбом. 

"Я написала за цей рік три альбоми. Є і четвертий, просто ще не записаний", — ділиться Lely45.

Також виконавиця співала в дуеті з багатьма зірками української музичної сцени.

24 лютого 2022 року Людмила Білоусова їхала потягом з виступу у Каховці Херсонської області до Києва.

"Коли приїхала в Київ і почула вибухи, мені не було страшно, не хотілося нікуди тікати. Мої друзі з міста Щастя Луганської області розповідали всякі історії. Було за них так боляче і шкода. Тому наслухавшись усього цього, останнє, що я могла відчути 24-го — це страх. Мені здавалося, що я не маю права цього робити, бо мої друзі через це пройшли", — пояснює дівчина.

Тато співачки військовий, тому у перші тижні повномасштабної війни його призвали. Їхати зі столиці Людмила відмовлялася, але батько попросив приїхати до нього у Львів. Так вона опинилася на західній Україні. 

"Два з половиною місяці я не виходили з кімнати. Писала вірші. Мені так хотілося на мою Троєщину", — каже виконавиця.

До Києва артистка повернулася у травні і одразу приступила до роботи над новим музичним альбомом. Тоді, каже Lely45, вона нарешті відчула, що може бути корисною.

У студії каналу "Дом" Lely45 виконала свою пісню "Світ мене ловив", що вийшла наприкінці липня 2022-го. Вона про те, що ми маємо право бути такими, якими є. Також артистка заспівала композицію "Коли сонце сідає за схил". Lely45 каже, що коли писала слова до неї, уявляла себе в Маріуполі.

"Я не хотіла писати таких віршів. Я не хотіла нікого відспівувати своїми піснями. Через те, що це моя країна, мої люди, я відчуваю відповідальність. Я повинна це робити. Гадаю, це має працювати як центр психотерапії. І це моя повага до тих людей, які померли. Вважаю, що в цьому зараз моя місія", — каже виконавиця.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір