Висока ймовірність повернення "червоних" регіонів до "помаранчевих" зон, — Радуцький

Михаил Радуцкий. Фото: kanaldom.tv

Якщо збережеться нинішній темп вакцинації, то висока ймовірність повернення "червоних" регіонів у "помаранчеві" карантинні зони. Про це сьогодні, 2 листопада, у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат Михайло Радуцький.

"Останні два тижні йде дуже сильне збільшення кількості вакцинованих українців, і це вселяє надію, що ми найближчим часом зможемо стабілізувати ситуацію [із захворюваністю на коронавірус]. Якщо влітку ми вакцинували 60-100 тис. осіб на день, вересень — 120-130 тис., то сьогодні ми вже практично щодня маємо від 270 до 300 тис. вакцинованих. Якщо темп не знижуватиметься, то прогноз щодо повернення назад хоча б до "помаранчеві" зони дуже високий", — зазначив він.

Як би не було складно, але, на думку Радуцького, система охорони здоров'я України зараз справляється із ситуацією і повний локдаун країні не загрожує.

"На сьогодні система справляється, запас міцності ми ще маємо. І є надія на жорсткі карантинні заходи, які сьогодні введені у 15 областях, включаючи Київ. Плюс дуже велика надія на кількість вакцинованих, у яких протягом 10-14 днів з'явиться стійкий імунітет навіть після першої дози. І це все спричинить стабілізацію ситуації. Дуже сподіваюся, що ми до жорсткого локдауну не перейдемо", — додав нардеп.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": законопроєкти Ради, вибори у Харкові та прогнози щодо COVID-19

Прямий ефір