Війна, що змінила життя, і травма, що перервала змагання: інтерв'ю з олімпійським чемпіоном із лижної акробатики Олександром Абраменком 

Олександр Абраменко. Фото: kanaldim.tv

Медалі української олімпійської команди на попередніх зимових Іграх, що відбувалися в Азії, це здобутки у фристайлі. Обидві історичні нагороди виграв майстер лижної акробатики Олександр Абраменко. Чемпіон і срібний призер Олімпіад розповів в інтерв'ю програмі "Коло спорту" на каналі "Дім" про падіння і відродження, про позицію і боротьбу.           

Ведуча — Діана Кондратюк.

Сезон лижної акробатики уже закінчився, але для вас він закінчився ще раніше через травму. Наскільки все серйозно і які терміни відновлення? 

— Сезон для мене закінчився, майже не розпочавшись. Я виступив на одному етапу Кубка світу у Фінляндії. Після ми поїхали до Америки — готуватися до наступних етапів. Там я і отримав травму. Спочатку ми вважали, що вона не така серйозна — ну впав і впав. Було трошки боляче, але швидко все минуло. Була надія, що це просто розтягнення. Але коли я після двох тижнів став на лижі і спробував поїздити, то зрозумів, що щось не так. Колінний суглоб був нестабільний, тому ми вирішили зробити знімок. Так ми дізналися, що в мене розрив передньої хрестоподібної зв'язки. Така ж травма в мене була перед Олімпійськими іграми в Кореї. Відновлення займе мінімум півроку. 

— Про якісь фізичні навантаження мова зараз не йде?

— Вони мінімальні. Відновлення не означає, що я півроку нічого не робитиму. Майже з першого дня після операції вже робляться мінімальні вправи, які треба виконувати. Поступово навантаження зростає і так минає півроку. Після півроку ніяких обмежень по навантаженню не буде. 

— Чи не було думки поставити на паузу спортивну кар'єру або взагалі завершити її? Чи відчуваєте в собі сили після травми повернутися і виступати на тому ж рівні? 

— Сили є. Я вже проходив цю травму і розумію, що це таке. Реабілітація півроку — то одне, а те, що вона не відпускає ще потім як мінімум два-три роки — це вже набагато важливіше питання. Тільки після реабілітації і після того, як я спробую моє навантаження, можна буде говорити, зможу я далі тренуватися і змагатися чи ні. 

— Після Олімпійських ігор ви віддали частину коштів за олімпійську медаль на гуманітарну допомогу. На що спрямована ваша волонтерська діяльність? 

— Кожен має робити все можливе для того, щоб якнайшвидше наша країна перемогла у цій війні. Навіть якщо це якесь маленька справа. Я донатив гроші на ЗСУ, допомагав постраждалим людям, передавали необхідні речі, допомагали навіть наші друзі з Швейцарії — організували великий фонд і передавали гуманітарну допомогу. Ми вже на місці шукали, кому вона необхідна. 

— Як війна вплинула особисто на вас? Що у вас змінилося?

— Важко налаштовувати себе на змагання, думати про них. Бо в думках лише те, що в країні гинуть наші воїни, йде війна. Але ти повинен робити свою справу. Дуже важко не відволікатися, а перемагати у своїй справі. 

— Зараз гостро стоїть питання того, щоб не допустити росіян до міжнародних змагань. Дуже багато думок про те їхати виступати українським спортсменам на міжнародні змагання, де будуть виступати росіяни та білоруси, чи не їхати. Яка ваша позиція щодо цього? 

— МОК просто не може взяти на себе всю відповідальність, тож перекладає її на федерації, щоб ті допускали. Тобто каже: "Можна, але це ваш вибір". Поки в нашій країні йде війна, це неприпустимо, я вважаю. Ніяких російських і білоруських спортсменів на всіх міжнародних стартах немає бути. 

Дуже прикра ситуація, що деякі федерації почали повертати їх. Однак є й приємні моменти — деякі організатори все ж таки або скасовують змагання, або кажуть, що не чекають росіян і білорусів. Складне питання зараз у спортивній родині. Ми бачили заяву нашого уряду про те, що, якщо будуть виступати російські і білоруські спортсмени, ми не маємо разом із ними виступати. Це також складно.

Більше спортивних новин:

Прямий ефір