"Відправлення з повагою, але з принципами": як українці відреагували на повернення Білого Орла Варшаві (ВІДЕО)

Орден Былий Орел. Фото: facebook.com/zelenskyy.official

Орден Білого Орла — найвища нагорода Польщі — поїхала у Варшаву "Новою поштою". Серед українців це викликало бурхливу реакцію. Одні говорили про наслідки у відносинах двох країн, інші про шляхи доставки ордену. Але всі зійшлись на одному — повернення нагороди усіма президентами України — це про характер. Усі найцікавіші сторони історії з орденом, яку всі вихідні обговорюють українці — у сюжеті програми "Ранок Вдома". 

Скандал виник після того, як Володимир Зеленський підписав указ про надання Окремому центру спеціальних операцій “Північ” Сил спеціальних операцій ЗСУ почесного найменування “імені Героїв УПА”. Поляки розцінили це, як перевищення "больового порогу" для польського народу. 

За інформацією, яка вже облетіла соцмережі, орден був упакований у звичайну поштову коробку, з трекінгом і пунктом призначення — Варшава. Хтось навіть жартує, що на сортувальному бачив напис: “відправлення з повагою, але з принципами”.

Сам перевізник, як і належить українським компаніям, прокоментував важливий вантаж коротко: “Білого Орла доставили від джеред до джерел”. Пост набрав майже 50 тис. вподобайок. Серед популярних питань користувачів — чи була коробка, де лежав, орден червоно-чорною?

У стрічках уже порівнюють: якщо раніше дипломатія їхала в каретах, то тепер — у вантажних відділеннях і нічних потягах. Бо так зручніше і ближче до реальності.

Тема з Білим Орлом викликала хвилю обговорень, у коментарях в Threads майже класикою жанру стало питання: чого “Новою поштою”, якщо б “Укрзалізницею” було б символічно. У цьому випадку українці схрещують одразу дві нагальні теми в стосунках із сусідом на західному кордоні — повернення державної нагороди і затримку українських потягів у Польщі. 

Відправка нагороди. Фото: facebook.com/zelenskyy.official

Що цікаво, Білий Орел не став яблуком розбрату між українськими посадовцями. Всі президенти проявили одностайність у питанні нагороди і відмовились від неї. Бо ж “ображати українців можуть лише українці”, хтось влучно написав у коментарях. Чиновики різних статусів і рангів теж підхопили так званий челендж. 

І поки політичні символи подорожують між столицями, українці дивляться на це по-своєму: трохи з іронією, трохи з втомою, але точно — з відчуттям, що навіть найвищі нагороди тепер живуть у новій реальності, де все рухається швидко, прямо і без зайвих реверансів. 

Читайте також: Пам'ятати ціну кожного кадру: у Києві відзначили найкращих військових журналістів (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір