Відпрацювання політичного замовлення, — експерт дав оцінку боям біля Сєвєродонецька

Сєвєродонецьк. Скріншот відео: kanaldom.tv

Росія кинула всі свої сили, щоб досягти успіху на Донбасі, й збирається подати його як стратегічні досягнення, а саме, що військовим вдалося вийти на адміністративний кордон Луганської області. Про це сьогодні, 26 травня, розповів заступник директора Українського центру дослідження армії, конверсії, роззброєння Михайло Самусь в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів  "Дом" та UA.

"Вони це називатимуть "деокупацією "ЛНР", представлятимуть це у пропаганді як найпотужніший успіх і заявлять про те, що практично вже справа зроблена, наступний етап — це знову Київ, Одеса і так далі", — пояснює експерт.

Але з іншого боку, каже Самусь, у Москві розуміють, що мають дуже обмежений час до того моменту, коли Україна отримає, нарешті, потужне західне озброєння. А це станеться за кілька тижнів.

"Таким чином, Росія саме ці тижні намагається використати по максимуму, досягаючи якраз своїми концентрованими наступальними діями на Донбасі", — заявив він.

Серед цілей окупантів експерт назвав Сєвєродонецьк, Попасну з виходом, можливо, на Краматорськ та Слов'янськ.

"Далі їм це вдаватиметься набагато складніше, бо Україна отримає далекобійну високоточну артилерію, інші системи, які будуть на голову вищі за російські зразки техніки. Тому вони окопуються, але я чесно скажу, що окопування їм не допоможе ані в Херсонській, ані в Запорізькій областях. Окопування — це добре було, можливо, в Другу світову, але зараз це трохи інша ситуація", — каже Михайло Самусь.

На його думку, Кремль має пропагандистські цілі. Він нагадав, що ще 24 лютого в Росії заявляли, що їм потрібно кілька годин, щоб взяти Київ, що проведуть "миттєве звільнення Донбасу". Але війна триває вже три місяці й поставленої мети російські війська не досягли.

"Я сподіваюся, нічого у них не вийде ані в Сєверодонецьку, ані в Попасній, але якби вони "звільнили", ось, як вони кажуть, 109% Луганської області, вони б заявили про "деокупацію "ЛНР". І це можна було б представити як найпотужніший пропагандистський ефект", — сказав Самусь.

Він додав, що Сєвєродонецьк взагалі не грає стратегічної чи тактичної ролі в планах Путіна.

"Йде просто відпрацювання політичного замовлення, а не військового, тому тут росіяни й зазнають таких величезних втрат. Вони зазнають величезних втрат, тому що генералам поставлено політичне завдання, не тактичне, не оперативне, а саме політичне завдання: взяти ось цю територію, бо нам потрібно заявити про 100% контролю над "ЛНР". У цьому все і полягає", — підсумував Михайло Самусь.

Читайте також: Троє загиблих та масштабні руйнування — як минула доба на Луганщині (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір