Відкриття Віденської державної опери та Міжнародний день зниклих дітей — 25 травня в історії

Фото: kanaldim.tv

Зустрічаємо четвер, 25 травня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

25 травня 1869 року відбулося урочисте відкриття Віденської державної опери — одного з найкрасивіших театрів у світі. Авторами проєкту були австрійські архітектори Августа Зікард фон Зікардсбург і Едуард ван дер Нюлль. 

Будівництво театру тривало вісім років. Вишукана архітектура Віденської опери виконана у стилі французького неоренесансу. Прочинив свої двері театр презентував глядачам оперу "Дон Жуан" австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта.

Друга світова війна майже знищила будівлю. Тож 1955 року перлину європейської архітектури відбудували. В різний час на сцені Віденської опери виступали такі зірки, як Пласідо Домінго, Лучано Паваротті та Марія Каллас.

Віденський оперний бал, який відбувається саме в оперному театрі, одна з найважливіших щорічних подій у світі. Урочистий захід занесений до списку ЮНЕСКО як нематеріальна культурна спадщина Австрії.

Цього дня 1889 року народився головний авіаконструктор XX століття Ігор Сікорський. Батько вертольотобудування — так називали уродженця Києва. Навчався він у столичному політехнічному інституті, де й спроєктував та побудував свої перші моделі гелікоптерів і літаків.

Побоюючись арешту та репресії, Сікорський емігрував спершу до Франції, а потім до США, де 1923 року заснував власну авіаційну компанію.

Один із найвидатніших проєктів киянина — перший у світі вертоліт-амфібія здатний сідати і злітати з води. Саме цей гвинтокрил авіаконструктора першим поставили на серійне виробництво.

Українець розробив десятки різноманітних літальних апаратів, зокрема пасажирський літак "Ілля Муромець", який став світовим рекордсменом за вантажністю, а також літаки гіганти та гелікоптер для президента США.

Щороку 25 травня у світі відзначають Міжнародний день зниклих дітей. Сьогодні проблема зникнення дітей стала як ніколи актуальною. Неспровокована і злочинна війна Росії проти України лише загострила це питання.

Неповнолітні громадяни нашої країни стали жертвами воєнних злочинів Росії. Точну кількість постраждалих наразі встановити неможливо. Та відомо, що окупанти викрали з тимчасово окупованих територій України майже 20 тисяч українських дітей. Їх примусово депортували на територію Росії, де створили понад 70 таборів, так би мовити, для перевиховання.

Крім того, через російську агресію понад чотири сотні українських дітей вважаються зниклими безвісти. Понад 480 неповнолітніх загинули, майже тисяча зазнали поранень. Символ Міжнародного дня зниклих дітей — синя незабудка.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір