Вашингтон готується до візиту Зеленського — очікуваннями від зустрічі президентів України і США поділився Волкер (ВІДЕО)

Курт Волкер. Скриншот видео: kanaldom.tv

Зустріч президентів США Джо Байдена та України Володимира Зеленського відбудеться незалежно від подій в Афганістані, запевнили напередодні в Білому Домі. Там на Зеленського чекають 31 серпня. Це крайній термін виведення американських військ з Афганістану, який супроводжується важкими втратами — людськими та іміджевими. Підготовку візиту українського президента у Вашингтоні відстежує шефредактор телеканалу "Дом" Олексій Мацука.

За його словами, в США триває підготовка до візиту президента України. Попри загострення ситуації в Афганістані, зустріч планується на вищому рівні, адже і для США, і для України важливо якомога швидше встановлення миру на Донбасі та повернення Криму.

Напередодні президент Байден виділив 60 млн дол. на зміцнення оборони України. Своєю думкою щодо цього в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Дом" поділився колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

"Я думаю, це спроба показати посилену підтримку. Очевидно, це невелика сума, але я думаю це жест — демонстрація твердої позиції та підтримки України", — сказав він.

Також Волкер розповів, чи коректно порівнювати ситуацію в Афганістані та в Україні, адже в російських медіа з'являється так багато коментарів з цього приводу.

"Україна цілісна та сильна країна, з сильними інституціями та державою. І вона здатна самостійно підтримати внутрішню безпеку. Вона не залежить від зовнішньої підтримки та не стикається з розколом в суспільстві. Україна стикається з вторгненням Росії та захопленням території. Немає жодної сфери, в якій можна було б провести паралель", — вважає колишній спецпредставник Держдепу США з питань України.

Від особистої зустрічі Байдена та Зеленського залежить інтенсивність подальших відносин Києва та Вашингтона. Але, не дивлячись на відсутність особистих зустрічей через пандемію COVID-19, відносини українців та американців дуже тісні та країни абсолютно справедливо вважаються партнерами.

"Україна має підстави вважати, що в США обговорюватимуть проблеми безпеки України. Зі свого боку, Штати можуть сказати: "Україна, ви ж дуже мало зробили в плані боротьби з корупцією і поліпшення судової системи, проведення реформ". Добре. Я думаю, уряд України погодиться з цим, але це не альтернатива питання безпеки. Працювати потрібно в обох напрямках. І я сподіваюся, що два лідери зможуть про це і зрозуміти одне одного. Зрозуміти, що ми дійсно перебуваємо на одному боці столу, коли розв'язуємо питання разом", — заявив Курт Волкер.

Своєю чергою Мацука зазначив, що ситуація в Афганістані звичайно ж впливає на американську політику, але точно не змінить американо-українські відносини, які стають все сильніше з кожним роком.

Читайте також: Як у Криму — погляд "Дому" на Вашингтон напередодні зустрічі президентів США та України

Зазначимо, що знімальна група телеканалу "Дом" працюватиме в Вашингтоні та в дні майбутнього візиту президента Зеленського.


Повна версія інтерв'ю з колишнім спецпредставником Держдепартаменту США з питань України Куртом Волкером вийде на сайті "Дом" 30 серпня.

Прямий ефір