У чому Україна може бути позитивним прикладом для США та Європи: думка американського дипломата

Уильям Тейлор. Фото: kanaldom.tv

Потужне громадянське суспільство, яке сформувалося за останні роки в Україні, а також прозорі президентські вибори в 2019 році — приклад як для Сполучених Штатів, так і Європи. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Дом" висловив колишній посол США в Україні Вільям Тейлор.

Україна в цілому може бути прикладом для США в плані того, як проводити вибори, вважає дипломат.

"Приклад, який подали українці своїми виборами, — відмінний аргумент. У нас з виборами виникали деякі проблеми. Як ви знаєте, вибори у американців не завжди проходили гладко. І раніше, і в недавньому минулому, в 2020 році. І напевно досі деякі упевнені в тому, що вибори в США були сфальсифіковані. Хоча такого не було. Не було", — зазначив Тейлор.

В Україні ж, на його думку, є багато прикладів проведення чесних і прозорих виборів.

"Іноді ви обираєте таких людей, як президент Зеленський. Іноді обираєте таких людей, як президент Янукович, іноді — як президент Порошенко, іноді — Ющенко. Але за великим рахунком — не беручи до уваги, звичайно, події 2004 року і Помаранчеву революцію — у вас відбуваються вільні і чесні вибори. Тож Україна сама є прекрасним прикладом того, як повинні проходити вибори ", — вважає американський дипломат.

Ще один позитивний приклад України, який назвав Тейлор, — високий рівень розвитку громадянського суспільства. Зокрема, організацій, які представляють українців в різних сферах — чи то журналісти, постачальники послуг або організації, які стежать за діяльністю уряду.

"Громадянське суспільство в Україні — дуже сильне, і це приклад для Сполучених Штатів, це приклад для Європи, і це демонстрація влади людей", — акцентував він.

Тейлор нагадав, що і під час Помаранчевої революції 2004 року, і під час Революції Гідності 2014 року українське громадянське суспільство наважилося протистояти державній владі, відстоюючи свої принципи, демократію, виступаючи за чесні вибори, проти корупції.

"Це показало вашу силу, вашу прихильність та відданість демократичним принципам — тим демократичним принципам, які визнають, і яких дотримуються як американці, так і європейці", — резюмував Тейлор.

Повна версія інтерв'ю: Чи скаже президент Байден "так": велике інтерв'ю експосла США в Україні Вільяма Тейлора

Нагадаємо, 31 серпня почнеться офіційний візит до Вашингтона президента України Володимира Зеленського. 1 вересня він проведе перемовини з президентом США Джо Байденом.

Читайте також: Ми усвідомимо, що зробили велику помилку, — Тейлор про рішення США щодо "Північного потоку-2"

Прямий ефір