Український дрон Sirko став ефективним помічником ЗСУ — як він працює 

Дрон Sirko. Скриншот: kanaldim.tv

Дрон Sirko здатен знайти вороже гніздо на відстані в 65 км та повернутись назад. А за 25 км від оператора передавати потокове відео. Над створенням бойового дрона працювали волонтери та військові. Історія стартапу Skyassist, який створив безпілотник Sirko розпочалася у березні 2022 року. Нині це команда зі 100 осіб, яка планує виготовляти до тисячі бойових дронів за рік, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Цей бойовий дрон виконує дуже важливі розвідувальні місії, що допомагає українським воїнам ефективніше нищити ворога. Над створенням бойового красеня під назвою Sirko працювали вітчизняні волонтери та військові.

"Дуже допомогли пілоти 92-ї бригади імені Івана Сірка. Тому у нас не було варіантів, як назвати дрон", — пояснив співзасновник компанії Skyassist Ігор Криничко.

Історія стартапу Skyassist розпочалася у березні 2022  року. Тоді й познайомилися майбутні співзасновники проєкту: харків'янин Ігор Криничко та львів'янин Ігор Фіняк. Спочатку чоловіки займалися волонтерством, допомагали цивільним і військовим.

Від військових дізналися, про відсутність дешевих безпілотних літальних апаратів на фронті. Тож чоловіки взялися до створення власного.

Важливо, що Ігор Криничко навчався в Харківському авіаційному інституті і не втратив зв'язку з інженерною авіаційною спільнотою. Це дозволило сформувати серце підприємства.

"Насамперед це Харківський авіаційний інститут, приєдналися люди з інституту радіоелектроніки, з Харківської політехніки. Тут у нас багато дійсно талановитих людей", — додав Ігор Криничко.

Також до команди доєдналися люди з Києва та Львова. Наразі у Skyassist працюють майже 100 осіб. Великою командою вдалося доволі швидко створити прототип дрона Sirko.

"Поставили ціль — зробити машину, яка буде виконувати функції розвідки. Найголовніше, що ця машина має бути дешевою. Взяли за основу деякі китайські моделі. Крила взагалі взяли з одного апарата, фюзеляж — з іншого", — провадить Ігор Криничко.

Після випробувань створили другу версію. Зробили 3D моделі, а в процесі розрахунків усунули всі аеродинамічні недоліки та обрали дуже зручний полімерний матеріал.

Зрештою розробили фінальну — серійну версію Sirko. Окрім того, що це летюче крило радіонепомітне, воно має ще низку переваг.

"Воно невеличке — 93 сантиметри. Воно має можливість літати приблизно 90 хвилин, з запасом. Таким чином може покривати територію приблизно 120-140 км. Це залежить від погоди. В ньому є дуже чутлива камера, для первинної розвідки", — стверджує Ігор Криничко.

Коштує такий дрон три тисячі доларів, а в комплекті з наземною станцією — чотири тисячі. Також розробники створили безоплатний курс операторів та відправили перші бойові дрони на передову.

Наразі стартап Skyassist планує збільшити виробництво з 200 до 1 000 дронів на місяць і розроблятиме нові продукти, аби якнайшвидше наблизити перемогу України.

Читайте також: Молодий американський винахідник з українським корінням допомагає Україні дронами своєї компанії

Прямий ефір