Українські школи обладнають сонячними батареями

Юліана Оніщук. Фото: the-village.com.ua

Дітям, які залишаються зараз в Україні, складно повноцінно вчитися через часті обстріли та знеструмлення. Проте навчальний процес має тривати. Цьому сприятимуть альтернативні джерела живлення сонячні панелі, які встановлюють у деяких школах країни. Про це йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Сонячними батареями хочуть обладнати 100 українських шкіл, які постраждали від бойових дій. Таку амбітну мету поставив перед собою фонд Юліани Оніщук, який був заснований на початку повномасштабного вторгнення. Тоді його команда допомагала деокупованим територіям усім, чим могла.

"Ми працювали в багатьох напрямках. Постачали джерела живлення та медичні товари. Ідея зі школами прийшла в кінці березня, коли я повернулася з Європи в Київ. Якраз тоді відкрили Ірпінь для волонтерів. Одного дня я прокинулась і вирішила допомагати відновлювати освітні заклади, встановлюючи їм сонячні системи", — розповідає засновниця фонду Energy Act for Ukraine Юліана Онищук.

Юліана Онищук працювала у сфері відновлювальної енергетики останні кілька років. Набуті знання та контакти використовує на благо країни.

З весни 2022 року фонд Energy Act for Ukraine почав активно шукати донорів і меценатів. Адже встановлення однієї сонячної станції із системою збереження електроенергії вартує щонайменше 40 тисяч євро.

До ініціативи долучилися Німецька та Українська сонячні асоціації, тож автори проєкту змогли розпочати його реалізацію.

Першим навчальним закладом, у якому невдовзі запрацює власна сонячна станція, стане Ірпінський академічний ліцей "Мрія". Приміщення закладу зазнало серйозних руйнувань. За літо будівлю відремонтували й навіть обладнали сучасне і надійне укриття. Тепер учні ліцею ще й матимуть змогу навчатися не залежно від подачі електроенергії.  

Фонд Energy Act for Ukraine планує обладнати сонячні станції в навчальних закладах Чернігівської, Сумської та Харківської областей. 

Читайте також: Жителі села Ніжиловичі показали, як відновили гімназію після прямого влучення ракети

Прямий ефір