У програмі "Дочекаюсь" доньки влаштували несподівану зустріч татові, який пережив окупацію Бучі 

Рятуючи сина від війни, Олена виїхала за кордон. Її батько Микола залишився у Бучі й опинився в окупації. Він не хотів лякати доньку, тому не розповідав, що йому довелося пережити. У програмі "Дочекаюсь" він показав та поділився своїми спогадами з тих страшних днів. 

Родина не бачилася з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Батько та сестра Алла завжди відговорювали Олену повертатися з закордону, але вона таки вирішила влаштувати їм сюрприз.

Родина

Своїм поверненням в Україну 43-річна Олена Некрасова в першу чергу хотіла влаштувати сюрприз батькові, адже він саме святкував день народження. Пану Миколі 66 років, він полковник ДСНС. Нині — пенсіонер, живе в Бучі Київської області. 

"Він серйозний і вимогливий тато. Я схожа на нього, мені здається", — каже Олена.

У перший день повномасштабної війни, о 04:00 жінка разом із 17-річним сином Марком мали летіти з Борисполя до Барселони. Протягом останніх 20 років її чоловік Богдан живе в Іспанії, тому, остерігаючись закриття кордонів, жінка придбала квитки до коханого. В Україні залишилися її мама Світлана, батько Микола і сестра Алла. Однак, очевидно, рейс було скасовано, як і всі інші.

Олена Некрасова. Скриншот: kanaldim.tv

Дочка — в Іспанії, батько — в окупованій Бучі

"Ми почули вибухи. Був ступор. Син взяв мене за руку і сказав: "Мамо, приготуйся, зараз ми будемо бігти". Ми побігли, а я подзвонила чоловікові, щоб порощатися. Я думала, що це все", — згадує той страшний день Олена.

Коли вона спустилася в метро, то помітила, що пасажири навколо неї спокійно слухали музику і розмовляли, бо ще не знали, що почалася війна. Олена вирішила нікому нічого не говорити, щоб дати людям ще якийсь час пожити в звичному режимі. 

5 березня Олена з сином таки дісталася до Іспанії. Зв'язатися з батьком жінка вже не змогла, тому зрозуміла, що Буча опинилася в окупації. Поговорити рідним вдалося через місяць.

"Мій тато дуже змінився після окупації. До війни він був стриманим, а тепер став теплим. Каже нам із сестрою "я вас люблю". Він, мабуть, зрозумів, що треба сьогодні це говорити, бо завтра може не бути", — говорить Олена.

Батько Микола. Скриншот: kanaldim.tv

За легендою, Миколай очікує знімальну групу, котра створює фільм про Бучу. В організації та реалізації цього задуму погодилася допомогти Алла — сестра Олени.

Сестра Алла. Скриншот: kanaldim.tv

Буча

У розмові з Лілією Ребрик Микола розповів, що він за фахом пожежник. За професією пропрацював 31 рік. У Бучі чоловік проживає з 2014 року. 

24 лютого 2022 року Микола мав їхати на діагностику до радіологічного центру, оскільки він є ліквідатором аварії на ЧАЕС і незадовго до початку повномасштабної війни у нього виявили рак шлунку.

"О п'ятій ранку зателефонувала донька і сказала нікуди не виїжджати, бо почалася війна. Я їй кажу: "Яка війна?". В цей час було чути гуркіт вертольотів. Я думав, що ж вони там взривають. Виявилося, підривали всі мости навколо", — розповів чоловік.

У житловому комплексі, де мешкає Микола, раніше було близько 2500 людей. Станом на перше березня 2022 року залишилося 20-22 мешканці. Решта виїхали.

"Було дуже страшно: тут — стрільба, там — ракети літають. Надійшли повідомлення, що на Житомирській трасі розстрілюють автомобілі з дітьми. В цей же час у будинку закінчилася вода, електроенергії не стало на другий день, газу не було", — поділився спогадами батько Олени і Алли.

Згадав чоловік і як окупанти розбивали вікна і вдиралися в оселі бучанців. Одного дня буряти навіть залізли на балкон квартири Миколи (він мешкає на другому поверсі). Окупанти були озброєні кувалдами і ломами. Щоб і його двері не вибили, чоловік відкрив їх самостійно. Коли вороги зайшли до його помешкання, Микола молився тільки щоб вони не відчинили шафу, де висить його парадна форма з усіма орденами та іншими нагородами. Під вікнами Миколи стояв танк, а двома поверхами вище оселилися буряти. 

"29 чи 30 брезня прилетів дрон. Вони всі поховалися сюди, а нас вигнали. Я їм кажу: "Куди ж ви нас виганяєте?". То він мене прикладом по ребрам а потім і у вухо. Було "весело", — розповів він.

Підказка №1. Жабки

Батько Олени колекціонує фігурки, значки і брошки у вигляді жабок. Зі своїх подорожей дочка завжди привозила татові сувенір у вигляді жабки.

"Жаба відганяє заздрість", — пояснив Микола своє захоплення Лілії Ребрик.

Брошку у вигляді жабки на піджаку ведучої чоловік помітив лише тоді, коли вона сама на неї вказала. Однак на згадку подарував Лілії Ребрик одну з фігурок зі своєї колекції.

Підказка №2. Книжка

У 2016 році вийшла друком збірка оповідань, авторкою одного з яких є Олена Некрасова.

"Цю книжку я татові дарувала. Не знаю, чи він прочитав її, але там є мої історії. На звороті є мій портретик і написано "Оленка Некрасова", — розповіла героїня.

Лілія Ребрик з Миколою та знімальною групою відправилися в одну з кав'ярень Бучі, аби продовжити розмову про окупацію міста. На прилавку у баристи була виставлена та сама зелена книжечка, в якій є оповідання Олени. Проте її тато не помітив видання і навіть не згадав про нього, коли Лілія Ребрик стала роздивлятися обкладинку з обох боків.

Підказка №3. Огірки

Микола захоплюється огородництвом і вирощує огірки. Закрутки з ними він передавав дочці в Іспанію. Одну з таких банок Олена зберегла в якості натяку.

Вулиця Яблунська в Бучі майже місяць була лінією фронту під Києвом — з 3-го до 31 березня 2022 року. Під час прогулянки тут Микола та Лілія Ребрик згадали страшні фото розстріляних людей на цій вулиці, які облетіли весь світ. Кадрові російські військові розстріляли на Яблунській понад 60 цивільних, а також вбили полонених тероборонівців.

За розмовою герої зупинилися біля бабусі, що продавала свої закрутки на вулиці. Однією з баночок була та сама, закатана Миколою. Чоловік її не впізнав, але запропонував Лілії Ребрик повернутись до нього додому і скуштувати його закрутки. Ведуча погодилася, але баночку у бабусі таки купила і відкрила прямо на місці.

"Мої будуть трішки гостріші і, здається, смачніші", — оцінив "бабусині" огірки Микола, навіть не здогадуючись, що куштує свої.

Зустріч

Микола дуже любить Бучу, а особливо Центральний парк. Саме тут Лілія Ребрик запропонувала чоловікові завершити знімання їх "сюжету".

Микола розповів про прогулянку зі старшою донькою тут ще до великої війни та сказав, що дуже чекає на завершення бойових дій, бо тоді його дитина повернеться до нього з закордону. У відповідь на це Лілія Ребрик запропонувала чоловікові обернутися — за його спиною стояла Олена.

Зі сльозами на очах батько та донька возз'єдналися міцними обіймами. За традицією Олена і цього разу привезла батьку подарунок — жовто-блакитну жабку з Іспанії. 

Попередні випуски "Дочекаюсь":

Прямий ефір