У Маріуполі можуть загинути тисячі містян — про можливу епідемію попередила Денісова

Окупований Маріуполь. Фото: ombudsman.gov.ua

Інфекційна катастрофа у заблокованому Маріуполі може статися через брак води, пошкоджені каналізаційні системи та велику кількість тіл під завалами будинків. Про це сьогодні, 14 травня, повідомили у пресслужбі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, інформує "Дом".

"Найбільша проблема в Маріуполі — це чиста питна вода, якої у місті немає. Крім того, склалася критична ситуація з водовідведенням та поривами каналізаційних мереж. Існує загроза, що нечистоти опиняться в морі та на вулицях міста", — йдеться в повідомленні.

В омбудсмана зазначають, що, враховуючи кількість тіл, які перебувають під зруйнованими будинками, з природними наслідками розкладання в теплий період, найближчим часом місту загрожує масштабна епідемія.

"Через закриття гуманітарних коридорів, багато людей, які чекали на евакуацію на околицях міста, почали повертатись жити до Маріуполя. За прогнозами місцевої влади, лише через епідемії до кінця року у місті можуть загинути близько 10 тис. людей", — повідомляє уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Омбудсман Людмила Денісова зазначила, що згідно зі ст. 56 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, окупаційна "держава" зобов'язана забезпечити та підтримувати на окупованій території умови, задовільні з точки зору охорони здоров'я та санітарії. Також так звана "влада" має вживати профілактичні та запобіжні заходи, необхідні для запобігання поширенню інфекційних захворювань та епідемій.

Уповноважена звертається до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти порушень Росією прав людини в Україні.

Читайте також: Під кожним багатоповерховим будинком знаходять 20-30 убитих мирних громадян, — депутат про ситуацію в Маріуполі (ВІДЕО)

Прямий ефір