У Києві запустили безплатний курс електромонтерів для жінок

Навчання електромонтерок. Скриншот: kanaldim.tv

Жінки, які через війну опинилися без роботи, можуть безплатно здобути нову професію. Ініціатива "ВОНА хаб" понад рік допомагає жінкам, котрі перебувають у скрутних життєвих обставинах, опанувати нові знання, навички та вміння. Підтримку вже отримали понад 1 000 клієнток, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Під керівництвом професіоналів вони вивчають електросхеми, опановують встановлення розеток та вимикачів, прокладають електропроводку. У столиці запустили безплатний курс електромонтерок для жінок, які через війну опинилися без роботи. Засновники проєкту — "ВОНА хаб". Їм допомагає Фонд народонаселення ООН в Україні та Громадська організація "Інноваційні соціальні рішення".

"Ми надали допомогу понад 1 000 клієнткам. За час роботи було багато курсів, тренінгів, які допомогли жінкам опанувати нові професії. Наприклад, сушисток, грумерок", — пояснила кар'єрна радниця хабу Анна Пархоменко.

Останнім став доволі незвичайний для жінок курс — електромонтерок. Адже, в Україні відчувається істотний дефіцит працівників технічного спрямування.

"Багато чоловіків мобілізовані. Ідея цього курсу полягає у тому, що жінка повинна опанувати чоловічі професії. Тому було створено курс електромонтерок", — додала Анна Пархоменко.

Курси орієнтовані на жінок з інвалідністю, переселенок, мам, котрі самі виховують дітей, і тих, які втратили своїх чоловіків на війні, або ж дружини мобілізованих. Аби потрапити на курс, треба звернутися до організації та заповнити анкету.

"Зареєструвалися у нас близько 70 жінок. Відібрали ми 18 осіб, більш вмотивованих. Вони дійсно хочуть опанувати нову професію", — пояснює кар'єрна радниця.

До створення та проведення курсу долучився навчально-практичний центр відновлювальної енергетики. Навчання розраховане на місяць та складається з теоретичної та практичної частини.

"Вся теоретична підготовка здійснюється онлайн. Практика — на базі центру. Вони зараз опанували перші два розділи підготовки. Це якраз схеми, проводки, монтаж і підключення. Вони мають зрозуміти принципи, як складаються електричні схеми, як здійснюється саме підключення", — розповідає викладач Валентин Протопопов.

Після завершення курсу учасниці отримують сертифікат, можливість пройти стажування та допомогу з працевлаштуванням. "ВОНА хаб" планує й надалі створювати такі освітні проєкти. На черзі — курси для жінок, які хочуть стати далекобійницями. 

Також цікаво: В Україні розробили програму психологічної підтримки DoLadu — деталі

Прямий ефір