В Україні розробили програму психологічної підтримки DoLadu — деталі

Учасники програми DoLadu. Скриншот: kanaldim.tv

DoLadu — проєкт психологічної підтримки, який створює екосистему у сфері ментального здоров’я для військових, ветеранів, їхніх родин та героїв, які беруть участь у подоланні наслідків війни. Його ініціювала громадська організація "Доладу" спільно з представниками "Ізраїльської коаліції травми". Про унікальну програму дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Повномасштабна війна в Україні триває вже третій рік. За цей час на захист країни вийшли сотні тисяч людей, більшість з яких до 24 лютого 2022 року жодного разу не тримали в руках зброї. Сьогодні ці люди — герої, які щодня боронять країну на фронті і на власні очі бачать всі жахи великої війни. Станом на 1 серпня 2023 року за даними Міністерства ветеранів України, нараховувалось майже мільйон ветеранів, які вже повернулись з фронту і зараз знову вчаться жити цивільним життям. Ветеранам допомагають громадські та міжнародні організації. Серед них і ГО "Доладу", яка в партнерстві з ізраїльською коаліцією по роботі з травмою, ініціювала новий проєкт психологічної реабілітації військових.

"Громадська організація "Доладу" створює екосистему в темі ментального здоров'я. Наша місія це, по суті, відновлювати та стабілізувати психологічний стан ветеранів та захисників, членів їхніх родин. Взагалі всієї української нації заради побудови сталого суспільства. Я вважаю, що саме ментальне здоров'я є базою, це якість життя людини", — розповіла голова правління ГО "Доладу" Христина Курганська.

Громадська організація "Доладу" разом із психологами з "Ізраїльської коаліції травми", розробили унікальну програму, яка допомагає психологічно відновитись і знайти нові життєві сенси.

"Мета цього проєкту полягає в тому, щоб кожен з учасників, які беруть тут участь, були безпосередньо залучені до виконання вправ. Тобто це будуть піші походи,в яких братимуть участь навіть люди з ампутаціями. Також це буде приготування їжі, спілкування біля ватри. Це мотивація для спілкування та повноцінного життя.  Вони думають, що вони не здатні жити так, як раніше, через свої ампутації", — пояснює офіційна представниця Israel Trauma Coalition Наталія Макієнко. 

На першому етапі пілотний проєкт психологічної реабілітації триває три дні. До нього вже долучилось 14 військових.

"Особливість полягає в тому, що реабілітація відбувається під час війни, а не після. Йдеться про багато викликів. Взагалі соціалізація повинна відбуватися в соціумі, тобто в родині та на робочому місці. Якщо ми кажемо про повернення цивільного життя. Нині ми починаємо зі стабілізаційної програми для ветеранів, але обов'язково долучимо до цього бізнес", — резюмує Христина Курганська. 

Ще одна важлива мета проєкту — продемонструвати як самим ветеранам, так і членам їхніх родин, що повноцінне життя існує. Воно продовжується після повернення з фронту.

"Також ми працюємо над тим, щоб прибрати зайву інвалідизацію. Часто людям, які втратили кінцівки, кажуть, що вони ні на що не здатні. Це роблять несвідомо навіть родичі. Ми прагнемо показати цим людям, що вони можуть жити повноцінним життям, попри те, що вони пережили у своєму житті", — підсумовує Наталія Макієнко.

Також до проєкту долучились представники відповідального бізнесу, які безплатно надали майданчик для проведення реабілітаційних заходів.

"Ми принципово працюємо тут, підтримуємо Україну, особливо в ці важкі часи. Ми прагнемо підтримувати державу і людей, які потребують цього. Нині ветерани — це ті люди, які потребують найбільшої уваги", — вважає директор з маркетингу комплексу відпочинку "У ліс" Максим Виноградний.

Нині команда громадської організації "Доладу" планує масштабувати проєкт психологічної реабілітації ветеранів. Також продовжує працювати над створенням екосистеми ментального здоров'я, яка буде ефективною як у важкі часи війни, так і після її закінчення.

Також цікаво: Для військових створили безплатну електронну бібліотеку від Yakaboo

Прямий ефір