Старт парламентського сезону — як минув перший робочий день Верховної Ради (ВІДЕО)

Верховна Рада. Фото: Facebook

Шоста сесія Верховної Ради розпочала роботу сьогодні, 7 вересня. У перший сесійний день нардепи розглянули законопроєкти про індустріальні парки та автомобільний транспорт. У планах — завершити реформу СБУ, розглянути законопроєкти про децентралізацію, боротьбу з корупцією та олігархами, інформує "Дом".

Голова парламенту Дмитро Разумков попередив, що роботи у парламентаріїв буде багато.

"Ми повинні сконцентрувати свою увагу на законах, які зможуть поліпшити соціальні умови наших громадян, забезпечити трудові відносини. І головне — ми сьогодні перебуваємо напередодні опалювального сезону, тому тарифне питання є одним з ключових", — звернувся він до колег у сесійній залі.

У перший після канікул робочий день депутати прийняли закон про індустріальні парки, який дозволить залучити в Україну інвесторів. Далі у пріоритеті — пакет законів про олігархів, вважають у монобільшості. І прийняти його планують найближчим часом, попри безліч правок.

"Законопроєкт про олігархів у нас зараз у Комітеті ВР є пріоритетним. Ми буквально з першого тижня сідаємо за нього, там більше тисячі поправок. Я сподіваюся, що за два робочі тижні ми їх пройдемо", — прокоментувала народна депутатка України, фракція "Слуга народу" Ірина Верещук.

"Законопроєкти про деолігархізацію та реформу СБУ можуть бути прийняті досить-таки швидко, якщо не буде спеціальних "палок" від інших фракцій. Зазвичай виходить домовлятися. Але ми побачимо це в процесі, у сесійній залі. Іноді тисяча правок виглядає як кілька днів, але насправді можна домовитися за годину-дві", — додав народний депутат України, фракція "Слуга народу" Юрій Камельчук.

В опозиції ж менш оптимістичні в питанні законопроєкту про олігархів. Вважають, що зараз набагато важливіше завершити реформу СБУ.

"В першу чергу ми повинні повернутися до обговорення реформи Служби безпеки України. І ми очікуємо, що восени ця реформа вийде. Далі, це стосується законопроєкту щодо інструменту обрання голови Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) — це те, що точно буде стояти на порядку денному. І паралельно запуск Бюро економічної безпеки. Це антиолігархічний закон однозначно з його 10 тис. поправок — до речі, це те, що може заблокувати роботу на дуже довго", — прогнозує народна депутатка України, фракція "Голос" Соломія Бобровська.

У списку першочергових також внесення змін до закону "Про державні закупівлі". На думку парламентаріїв, документ дасть можливість зміцнити економіку і створити 60 тис. робочих місць.

"Все, що ми замовляємо за рахунок або за кошти місцевих громад, ми повинні робити так, щоб з цих послуг, товарів від 30% були вироблені на території України. Те, що нам забезпечить робочі місця й додаткові надходження у будь-який бюджет. І, врешті-решт, пожвавить нашу економіку", — прокоментував народний депутат України, депутатська фракція "За майбутнє" Дмитро Лубинець.

До 15 вересня Верховна Рада чекає від Кабінету міністрів на розгляд проєкт держбюджету на 2022 рік. Завтра, 8 вересня, парламентарії розглянуть 6 законопроєктів про освіту. Також депутати зберуться на позачергове засідання. На ньому парламент розгляне звернення до Конгресу про надання Україні статусу основного союзника США поза НАТО.

Прямий ефір