Створення Української Центральної Ради: 17 березня в історії (ВІДЕО)

17 марта в истории. Скриншот видео: kanaldom.tv

17 березня 1917 року в Києві було створено Українську Центральну Раду (УЦР) — представницький орган політичних, культурних і громадських організацій, який згодом став першим українським парламентом. Про це йдеться в програмі "Утро Дома".

Очільником УЦР обрали історика Михайла Грушевського. До складу органу входили 822 людини. Серед них були відомі громадські діячі та письменники — Володимир Винниченко, Симон Петлюра, Олександр Крупський та інші.

За час свого існування законодавчий орган видав чотири універсали. Також УЦР ухвалила низку важливих законів, зокрема, закон про восьмигодинний робочий день, грошову систему, земельну реформу. Але головне, що зробила Українська Центральна Рада, — проголосила Незалежність України. Також вона обрала тризуб в якості герба країни і синьо-жовтий прапор.

УЦР припинила своє існування 29 квітня 1918 року через загострення суспільно-політичної ситуації в країні та присутність більшовицьких військ на території України.

Також 84 роки тому 17 березня в Запоріжжі народився Сергій Данченко — відомий театральний режисер. У 26 років він закінчив навчання на режисерському відділенні Київського театрального інституту. Почав працювати у Львові, а пізніше переїхав до Києва та став головним режисером Національного академічного драматичного театру ім. Франко. У цьому театрі він працював до кінця свого життя. Помер режисер 20 серпня 2001 року.

Окрім того, 17 березня 1959 року Далай-лама вимушено покинув Тибет. Він втік до індійського міста Дхарамсала, де було сформовано уряд Тибету у вигнанні. Він існує досі. Далай-лама теж досі живе у вигнанні.

Читайте також: "Референдум" у Криму і день народження Бертолуччі: 16 березня в історії (ВІДЕО)

Прямий ефір