Німецький стиліст Франк Петер Вільде розповів про подарунок бійця ЗСУ та хейт від росіян — ексклюзив

Франк Петер Вільде. Скриншот: kanaldim.tv

Німецький стиліст Франк Петер Вільде завжди використовує у своїх образах синьо-жовті кольори, обожнює вишиванки та українські патріотичні написи. Дизайнер всіляко підтримує Україні. Про хейт, співпрацю з NAFO, підтримку ЗСУ та мрію відвідати Одесу дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Франк Петер Вільде щодня використовує у своєму вбранні жовто-блакитні кольори, обожнює вишиванки та українські патріотичні написи. Фото своїх луків постить в Instagram. З початку повномасштабної війни в Україні дизайнер висловлює підтримку Україні. Ми зустрілися з Франком, коли він гостював у Києві, і розпитали, як з'явилася ідея ліфтолуків, як його охрестили німецькі друзі та який незвичайний подарунок він отримав прямісінько з фронту.

"Ідея з використанням ліфта як щоденника в мене з'явилася дуже давно, десь 12 років тому. Спершу це був такий собі жарт, що люди роблять у ліфті. Вони заходять, перевіряють макіяж чи поправляють блузку перед тим, як вийти на вулицю. Це те, що я завжди вважаю кумедним, тому що ліфт — це остання приватна місцина, в якій ви перебуваєте перед тим, як випустити себе в публічний простір. Я трохи пожартував з цього приводу. Знаєте, вирішив зробити фото в ліфті в екстремально модних позах", — розповів берлінський дизайнер Франк Петер Вільде.

Свій щоденник у ліфті Франк використовував і для соціальних меседжів. Пропагував гендерну рівність та захищав права ЛГБТ спільноти. Тож коли в Україні почалася Велика війна, стиліст одразу окреслив свою позицію у соцмережах.

"По моїх фотографіях у ліфті фактично можна відрахувати дні повномасштабного вторгнення. Якщо порахувати всі світлини, то вийде рівно стільки, скільки днів минуло відтоді, як Росія почала велику війну проти України", — додав дизайнер.

Спочатку багато німців засудили Франка за солідарність з Україною. Мовляв, він гей і підтримує країну, яка не розділяє його цінностей.

"Після цих коментарів я зробив експеримент та запостив фото, де максимально проявив свою сексуальну орієнтацію. Єдині погані коментарі, які я отримав, були з Росії. Саме Росія гомофобна країна. Вона жалюгідна і цим дуже відрізняється від України", — веде далі Франк Петер Вільде.

Франк втратив багатьох друзів, але знайшов значно більше в Україні, хоч до Великої війни не мав тут жодного знайомого. Німецький стиліст активно підтримує українські бренди, позуючи в їхніх речах на фірмових. Та отримує найрізноманітніші подарунки від українських прихильників, зокрема, з прифронтових та навіть окупованих міст. Та найбільше дизайнера вразила посилка, яку він отримав від українського бійця просто з фронту.

"Здається, це був кінець 2022 року. Мені написали з українського війська, що один із солдатів, який воює на Донбасі, хоче надіслати мені невеличкий сувенір. Це брелок з печаткою. Він зробив його сам і хоче таким чином висловити мені свою вдячність. Коли подарунок прийшов, я відкрив його і просто розплакався. Я написав його командиру: "Чи можете дати мені контакти цього солдата?" Він відповів: "Ні, бо боєць хотів залишитися анонімним. Він просто хотів подякувати вам за все, що ви робите". Це було дуже зворушливо", — зізнався Франк.

Крім фешн-флешмобу, Франк активно виступає на проукраїнських демонстраціях, ділиться петиціями та офіційно оголошений другом України в межах проєкту United 24. Також стиліст активно збирає документи для українського війська. Виготовлення ось таких кумедних іграшок та шевронів він запостив разом з Північноатлантичною організацією чуваків NAFO. Це віртуальна спільнота, мета якої протидіяти російській пропаганді та дезінформації.

"Завдяки єноту ми вже зібрали гроші на вантажівку і доставили її на фронт у січні. Є у мене й новинка — супербілка, яка завдає удару у відповідь. Так ми її назвали. Це трохи жарт, бо завжди ходять чутки про те, що птахи з біолабораторій нападають на білок і таке інше. На терасі моєї квартири в Берліні живуть білки. Вони мають надприродні здібності. Вони допомагають захищати Україну від терористичної Росії", — ділиться дизайнер.

Саме ця білочка, а точніше збір коштів, на які вже придбали вантажівки та дрони для українських військових, привели Франка на початку травня до Києва.

"28 вантажівок. Це все різні фандрейзинг, вони пов'язані між собою. Це все волонтери з усього світу, які роблять це тому, що хочуть підтримати Україну. Це дивовижно. Я вважаю, що це також хороший спосіб спілкування, бо моя цільова аудиторія в соціальних мережах відрізняється від хлопців з NAFO, які орієнтовані на військових. Моя цільова аудиторія — це модники. Гадаю, що об'єднати їх і показати, що моду теж можна інтегрувати у військову сферу, дуже круто", — впевнений дизайнер.

Франк у Києві вже вчетверте. Він мріє відвідати Одесу.

"Мій друг просить туди не їхати поки що. Та я не боюся. Я так багато чув про Одесу. Я б навіть сказав, що Одеса — це моя любов. Це моя таємна божевільна любов. Я на 100% впевнений, що мені сподобається. Звичайно, я хочу поїхати до Криму та організувати там пляжну вечірку", — резюмував Франк Петер Вільде.

Щоб пришвидшити здійснення своїх мрій. Франк продовжує доносити світу правду про війну та збирати донати для ЗСУ. Каже, допомагатиме до перемоги України. Ну а жовто-блакитні кольори в його гардеробі — на все життя.

Читайте також: Цитати Жадана допомагають пораненим військовим у благодійному проєкті

Прямий ефір