Скільки абітурієнтів з ОРДЛО та Криму навчаються на підготовчих курсах, повідомили в Мінреінтеграції

Вступна кампанія. Фото: ostro.org

Близько 200 абітурієнтів з тимчасово окупованих Криму та частини Донбасу скористалися послугами спеціальних підготовчих курсів, створених цього року для зазначеної категорії вступників до вищих навчальних закладів. Про це у програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" повідомив перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський.

"Вперше такі курси було введено цього року. Це, до речі, було зроблено за бюджетним фінансуванням вперше за всі роки", — зазначив він.

Замлинський нагадав, що для організації підготовчих курсів було відібрано 23 виші.

"З них 15 вже почали свою роботу, оскільки саме до них було подано документи, й близько 200 дітей, молоді з тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей, а також Автономної Республіки Крим та міста Севастополя прибули до нас. І, власне, до 31 серпня будуть відвідувати ці навчальні курси", — розповів він.

Слухачі курсів будуть отримувати стипендію 4 588 грн.

"Змушений констатувати факт, що коли ми почали цим займатися, то окупаційний режим, окупаційна влада робила все для того, щоб не випускати молодь з тимчасово окупованої території. І закриті КПВВ, і навіть якщо вони їхали через російську територію, то окупаційна влада робила все, щоб не випускати", — констатував заступник міністра.

Щоб полегшити переміщення жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) на підконтрольну територію України через Росію, було скасовано штрафи під час перетину українського кордону.

"Було внесено зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення. І у нас не складають протоколи (щодо оплати штрафу, — ред.). Все, що ми можемо зробити, як в юридичній площині, так і в фізичній, і в інформаційній, — ми це робимо ", — наголосив Замлинський.

Крім підготовчих курсів, які стосуються навчального процесу, з молодими людьми з ОРДЛО та Криму планують займатися національно-патріотичним вихованням.

"Майбутні кроки, які у нас плануються, — це також буде національно-патріотичне виховання молоді з тимчасово окупованої території. Буде розширено перелік учасників цих заходів: це будуть діти віком від 14 років", — додав заступник міністра.

Читайте також: Скасування штрафів для жителів ОРДЛО за виїзд через РФ — що зміниться: "5 вопросов на злобу дня" з Людмилою Буймістер

Нагадаємо, в Україні 29 червня почали працювати підготовчі курси для абітурієнтів ОРДЛО та тимчасово окупованого Криму. Їх організували в 23 українських вишах.

Прямий ефір