Шпиталь на рейках: як виглядає перший у світі евакуаційний потяг від "Укрзалізниці"

Шпиталь на рейках. Скриншот: kanaldim.tv

"Укрзалізниця" вперше продемонструвала евакуаційний потяг, аналогів якому немає. Шпиталь на рейках створили за лічені дні на початку березня 2022 року. Це 62 вагони, обладнані усім необхідним. Медикам навіть доводиться проводити операції під час руху поїзда, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Цей проєкт про людяність і про те, як залізниця стала партнером Збройним силам України. Шпиталь на рейках створили за лічені дні на початку березня 2022 року. З того часу життя бійців рятують медики, які працюють у медичних вагонах. Їх 62. Тут є кардіомонітори, аспіратори, апарати штучної вентиляції легень, які працюють автономно завдяки живленню від генератора. Є навіть вагони реанімації з кисневими станціями. У критичні моменти це дозволяє виконувати оперативні втручання під час руху поїзда.

"Це золотий комплект медичного обладнання, яке використовується вже понад два роки. Тому ми з певністю можна сказати, що його достатньо", — повідомив представник "Укрзалізниці" Олег Головащенко.

У таких вагонах працюють чотири медики, які обслуговують до 10 пацієнтів. Це проєкт про єдність та про стійкість, підкреслюють медики. Усі служби, долучені до евакуації, працюють швидко та злагоджено.

Допомогли обладнати шпиталь усім необхідним міжнародні донори та волонтери. Два роки тому медична евакуація займала до години часу, тепер — до 20 хвилин.

"Відлік йде на хвилини. Треба швидко їх перевозити, щоб дійсно хлопці потрапляли в руки лікарів, щоб їх було стабілізовано. Тому якраз оці пункти рятують життя і виконують саму основну функцію", — зазначив ветеран російсько-української війни Вадим Свириденко.

До слова, до кінця 2024 року залізничники планують переобладнати ще вісім вагонів для медичної евакуації.

Також цікаво: Військового не пустили в потяг з собакою: в Україні ініціюють оновлення правил перевезення тварин у поїздах  

Прямий ефір