Шаурма по-маріупольськи: родина переселенців виїхала з окупації та відкрила заклад у Києві

Шаурма по-маріупольски. Скриншот: kanaldim.tv

Максиму та Аліні Пустаковим довелося покинути успішний бізнес у Маріуполі. Там вони мали 5 закладів під назвою "Шаурма на вуглинах". 16 квітня 2022 року подружжя покинуло все та виїхало з окупованого міста. Втім вони не змогли покинути улюблену справу, тож готують шаурму у Києві. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Аліні та Максиму Пустаковим довелося покинути успішний бізнес у рідному місті на березі Азовського моря. У Маріуполі подружжя мало п'ять закладів під назвою "Шаурма на вуглинах".

"Планували їхати до Слов'янська на відкриття шостого закладу, але довелося залишитися вдома. Місто за два дні оточили і ми вже не змогли виїхати. Три заклади були зруйновані снарядами", — пригадав власник закладу "Шаурма на вуглинах" Максим Пустаков.

Родина Пустакових зібрала необхідні документи та речі. Згадують — ворожа техніка та артилерія постійно обстрілювали Маріуполь.

Потім зник зв'язок, інтернет, вода, газ, електроенергія.

Аліна, Максим та їхня п'ятирічна дитина мешкали у центрі міста. Перебувати там було небезпечно, тож на деякий час переїхали до родичів. Спочатку жили в коридорі, потім перейшли до підвалу, але й там стало небезпечно.

Вибухи не вщухали ані вдень, ані вночі. Окупанти методично знищували будівлі. За можливості Аліна з чоловіком їздили до Маріупольського драмтеатру, адже саме там поширювали інформацію щодо гуманітарного коридору.

Торік 16 квітня родина Пустакових виїхала з Маріуполя, дісталися Запоріжжя, а вже звідти Києва.

"Ми приїхали в кінці квітня. За два тижні навіть знайшли приміщення. За два тижні зробили ремонт і 28 травня ми відкрилися. Ми розуміли, що єдине, що можемо робити — це те, що ми вміємо. Був певний ризик інвестувати саме в той час, але ми зрозуміли, що ми точно буду працювати і будемо залишатися в Україні", — розповів Максим Пустаков.

Виїжджати за кордон у такий складний час для країни родина Пустакових навіть і не думала. Зізнаються, якби окупанти депортували їх у Росію, однаково повернулися в Україну. 

"Потрібно жити далі, потрібно створювати ще краще. Потрібно робити ще більше, потрібно ставати на бік країни", — резюмувала Аліна Пустакова.

Спершу команда закладу харчування "Шаурма на вуглинах" складалася з кількох людей. Коли біля кіоску з шаурмою стали вишикуватися величезні черги, підприємство почало розширюватися. Наразі тут працюють щонайменше 10 осіб, які обслуговують до 15 тисяч клієнтів на місяць. Водночас маріупольські підприємці підтримують своїх земляків і допомагають ЗСУ.

Також цікаво: Піцерія "ХА" в Києві: як харків'яни відкрили мережу закладів у Києві

Прямий ефір