"Санкційній згуртованості" держав проти Росії зараз нічого не загрожує, заявили у парламенті Естонії

Естонія намагається порушувати питання агресії РФ проти України та окупації Криму не лише на рівні Радбезу ООН, а й на інших міжнародних майданчиках. Про це заявив голова комітету із закордонних справ парламенту Естонії Марко Міхкельсон під час панельної дискусії "Національна стійкість: як впливає окупація Криму на Україну?" сьогодні, 10 березня, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"Естонія лише недавно приєдналася до Ради безпеки ООН. Наші дипломатичні зусилля на рівні Радбезу зводяться до того, щоб привернути увагу міжнародного співтовариства до Криму, до агресії проти України. Також ми говоримо про відповідні дії, які можливі у майбутньому і які можуть змінити ситуацію. Звісно, потрібно постійно чинити тиск на Росію, постійно працювати на міжнародному рівні, порушувати це питання на міжнародних форумах, на Раді Європи, на рівні ЄС, на рівні НАТО", — зазначив Марко Міхкельсон.

Також він наголосив, що його країна усіма засобами підтримує механізм санкцій проти Росії.

"Ми намагаємося постійно підтримувати цей механізм. І дійсно це диво, що 27 країн-учасниць підтримують ці санкції. І я поки не бачу того, що щось може завадити нашій згуртованості у питанні санкцій для того, щоб якимось чином вплинути на політику агресії Російської Федерації", — заявив голова комітету із закордонних справ парламенту Естонії.

За його словами, створення українським урядом "Кримської платформи" є дуже важливим і вчасним рішенням. Це допоможе міжнародному співтовариству приєднатися до розв'язання питання деокупації Криму.

"Ця платформа передбачає різні рівні співпраці на міжнародному щаблі. І Естонія зі свого боку дійсно зробить позитивний внесок, вона буде також дуже важливим, активним учасником у таких платформах. І дійсно ми повинні працювати разом над тим, щоб це питання не зникало з дискусій", — додав Міхкельсон.

Нагадаємо, раніше Естонія заявила, що планує долучитися до створення "Кримської платформи" з деокупації півострова.

Читайте також: "Кримські санкції" дійсно працюють, але їх потрібно посилити, — посол України в Естонії

Прямий ефір