Режисерський дебют і знайомство з Україною: "Утро Дома" з Даніелем Брюлем

Даниэль Брюль. Фото: ap.org

Одним із зіркових гостей на Одеському кінофестивалі-2021 став німецький актор Даніель Брюль. Вперше приїхавши до України, зірка "Безславних виродків" і фільмів Marvel представив свій режисерський дебют — стрічку "По сусідству".

Яка ідея роботи, як вона виникла і над чим доведеться поламати голову глядачам — голлівудський актор розповів в ексклюзивному інтерв'ю в ефірі програми "Утро Дома".

Ведучий — Дмитро Слівний.

— У вас чудова фільмографія, прекрасні акторські роботи. Чому вирішили спробувати себе в новій якості режисера?

— Я дійсно закоханий у виробництво фільмів. Мій батько був кінодокументалістом і телевізійним режисером. Тож я народився в родині, де кіно було важливою складовою. Атмосфера завжди була такою, і я знав, що рано чи пізно матиму і сам цей досвід — написання сценаріїв, зйомки кіно або його виробництво.

— На Одеському кінофестивалі ви презентували свій режисерський дебют "По сусідству". Про що ця історія?

— Все почалося з ідеї. Точніше зі спостереження, як це буває часто. Я сидів у ресторані в Іспанії і спостерігав за чоловіком. Не те, щоб він був схожий на мене, але в голові закрутилася історія. Розумієте, щось про самоідентифікацію і наші ролі в суспільстві. Всі ці соціальні розстановки. Словом, народилася ідея комедії, чорної комедії. Я подумав, так, це те кіно, яке я хочу зняти.

— Героя звуть Даньєль, він успішний актор, збирається до Лондона на кастинг для зйомок у блокбастері. Занадто багато збігів. Чи є щось спільне у вас із вашим персонажем?

— Взагалі-то він моторошний хлопець і я спеціально хотів відіграти найгіршу версію себе. Цього вимагала стилістика чорної комедії. Сподіваюся, більшість людей зрозуміють це. Але якщо я вам розповім, що правда з цього, а що — вигадка, тоді з фільму зникнуть інтрига та веселощі.

— Одна з тем фільму, через яку герой побив горщики, — об'єднання Німеччини. Вам було тоді одинадцять. Що пам'ятаєте з того періоду?

— Це були аномальні зміни для всіх нас. Я виріс в Кельні, як відомо, це західна частина. Я не був у НДР, оскільки був занадто малий. Але мої батьки та родичі були. Бельгія та Франція були для мене ближчими, ніж моя власна країна, і тут мені довелося досліджувати нову Німеччину. Пам'ятаю свої враження, коли вперше побачив Берлін. Мені тоді було 16. "Ого, — подумав я, — оце місто!". Об'єднання Німеччини було для світу великою подією, і для нас, жителів країни, особливо.

— Що вам не подобається в сучасному світі, у тому, що вас оточує?

— Багато речей. Мені не подобається, як ми ставимося до цієї планети. Мені не подобається, що ми не можемо гарантувати наступним поколінням безпечне та здорове життя на цій планеті. Якщо говорити про людей, то занадто багато отрути в суспільстві. І це все підживлюється політиками, соціальними медіа. Занадто багато нехороших речей. Думаю, слід змінюватися, і змінюватися швидко. У мене двоє маленьких дітей — рік і чотири роки — і дуже скоро вони запитають, що ти зробив, щоб врятувати цей світ.

Медіа-партнери
Прямий ефір