Путін відтягує визнання програшу, продовжуватиметься війна на виснаження, — експерт про подальшу тактику окупантів

Кремль. Фото: delfi.lt

9 травня, в сакральну для президента РФ Путіна дату, нічого з того, що передбачали експерти, не сталося. Мобілізацію не оголошено. Натомість продовжуватиметься та ж лінія, яка визначилася, і якої Росія дотримувалася протягом останніх тижнів. Таку думку озвучив в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA сьогодні, 10 травня, кандидат історичних наук, професор, військовий експерт Юрій Федоров.

"Справді, Путіну потрібно шукати вихід із цієї ситуації, в якій він опинився. Але виходу цього він не бачить. Та й немає хорошого для нього виходу. Загалом, він не може не розуміти, як мені здається, що він програв. Але він всіляко відтягує і відтягуватиме визнання цього програшу. Що буде далі? А далі продовжуватиметься війна на виснаження, яку він останнім часом проводить. Маю на увазі закидання в Україну маси непідготовлених, або погано підготовлених солдатів, зокрема новобранців, яких призивають до армії зараз у великій кількості", — сказав Федоров.

Він нагадав, що у РФ планується призвати до армії 135 тис. новобранців. Експерт вважає, що окупанти намагатимуться максимально виснажити ресурси України, а потім прагнутимуть нав'язати капітуляцію.

"Вони й надалі вестимуть війну на виснаження в надії на те, що ресурси України буде використано повною мірою швидше, ніж це відбуватиметься в Росії. А завдання зберігається колишнє: спробувати вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей, максимально виснажити ресурси України, зокрема ресурси живої сили, а після цього, як я припускаю, буде спроба нав'язати Україні капітуляцію, щось на кшталт укладання якоїсь угоди по типу Мінських", — зазначив експерт.

Федоров вважає, що Україна не піде на подібні угоди, адже це означатиме капітуляцію.

"Це не відповідає тому реальному стану справ, який складається на фронтах. І це не відповідає тій підтримці, яку надають Україні з боку провідних країн Заходу", — уточнив експерт.

Він нагадав, що 9 травня, коли Путін виступав на параді в Москві, президент Сполучених Штатів Джозеф Байден підписав закон про ленд-ліз. І, на думку Федорова, допомога США, зокрема й фінансова, дасть змогу в рази покращити ситуацію на фронті.

"Думаю, у найближчі два тижні Конгрес Сполучених Штатів ухвалить дуже важливе рішення про те, які кошти будуть виділені на підтримку України. І йдеться не лише про 33 млрд дол., про які вже багато було сказано. З'явилися повідомлення про те, що в Конгресі назріває рішення виділити Україні понад 33 млрд дол. Йдеться про 40 млрд. Це, звичайно, колосальна підтримка. І якщо те озброєння, про яке зараз домовляються, той список, номенклатура та обсяги озброєнь будуть поставлені протягом місяця після того, як Конгрес виділить відповідне фінансування, це дозволить Україні різко змінити ситуацію на фронтах. Думаю, що цілком можливо передбачити контрнаступ українських військ десь уже до кінця червня", — сказав експерт.

Федоров наголосив, що не бачить реальних можливостей у Росії провести ту саму мобілізацію, про яку багато говорили.

"А, відповідно, жодних кардинальних змін у її стратегії та тактиці щодо України я не припускаю", — доповнив він.

Читайте також: Путіна залишили без перемоги: що він зробить (ВІДЕО)

Прямий ефір