Перший комікс про пса Патрона — розмова з авторкою книги Юлітою Ран

Юліта Ран. Скриншот: kanaldim.tv

У Харкові видали перший ліцензійний комікс про пса Патрона. Книга називається "Пес Патрон і шкарпетковий монстр" і вже стала хітом продажів. Цікаво, що частину грошей від продажів переказують на рахунок однойменного благодійного фонду. Кому належить ідея проєкту, як довго його створювали та чому поляків здивувала книга, у програмі "Ранок Вдома" розповіла авторка коміксу, письменниця Юліта Ран.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

 Як виникла ідея створення книжки "Пес Патрон і шкарпетковий монстр"?

— Створити комікс про пса Патрона запропонували у видавництві "Ранок", де ми його і видали. Автор ідеї — паблішер дитячої літератури "Ранку" Олена Носоненко. Вона хотіла зробити книжку про пса Патрона і бачила мене автором цієї історії.

Мені давно хотілося створити комікс. Бо я весь час пишу або короткі казки, або повісті для дітей. Тож я запропонувала такий формат. Вважаю, що через комікси дитину можна зацікавити та навіть привчити до читання. Зараз ми бачимо позитивні відгуки, діти чекають другу частину.

Розкажіть, будь ласка, трохи про сюжет.

— У пса Патрона є уявний друг — Святе Каченя, та напарник — роботизований пес Григорій, який розмовляє цитатами Франка, Шевченка, Лесі Українки. Також є полохливі равлики, які йому допомагають. Також там є діти.

Історія про те, як з сусідньої галактики на Землю прилітає монстр та його посіпака. Вони хочуть захопити планету. Для цього їм треба створити армію. Її створюють зі звичайних земних шкарпеток, які стають гігантськими. Далі шкарпетки намагаються захопити світ, але пес Патрон і робот Григорій цьому завадять.

Там є секрет, який тримає в безпеці цілу Галактику. Він простий — шкарпетки треба складати парами. Тобто тут є ще й виховний елемент.

— З ким ви працювали над створенням коміксу?

— Я прописувала не лише сценарій, а й кадрувала все. Чудова художниця Катерина Підлісна потім це все змалювала. Там яскраві малюнки й неймовірно реалістичні персонажі. Ідея завжди первинна, але класний художник — це половина успіху.

Це перший комікс, який ви створили. У чому особливість роботи з цим жанром?

— Це відрізняється від написання прози. Річ у тім, що я, по-перше, драматург, я багато пишу для театрів. По-друге, я маю досвід роботи на телебаченні. Ці вміння дуже допомогли мені. Бо комікс не пишеться так, як прозовий твір чи з самих діалогів. 

Ти маєш детально розписати завдання художнику. Вже під час роботи виникають певні нюанси. Наприклад, ти плануєш тут сцену, яка складається з кількох маленьких кадрів, але художник має своє бачення. Це робочі моменти.

Скільки тривала робота над коміксом?

— Дев'ять місяців. Ми у видавництві жартуємо, що ми зачали, виносили й народили дитину. Насправді цей процес був тривалим, бо треба було затвердити персонажів. Піарники пса Патрона активно долучалися до створення.

Так вийшло, що ми презентували комікс у Варшаві на великому міжнародному книжковому фестивалі. Відвідувачі питали нас, чому ми не вигадали якогось героя для коміксів, а взяли пса Патрона.

Ми пояснили їм, що у нас є реальні герої. У цьому якраз і фішка коміксу. Тобто комікс — це ще один вимір існування пса Патрона. Діти його обожнюють і беруть з нього приклад.

До того ж проєкт має благодійну складову. Частину прибутку від продажу кожного примірника йде на благодійність, у "Фонд Пса Патрона". Кошти витрачають для допомоги тваринам, які постраждали під час повномасштабного вторгнення, а також для допомоги саперам. Зазначу, що комікс продається з травня. Це хіт продажів.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір