"Перепис" населення на Херсонщині планують провести окупанти: що відомо

Херсонщина. Фото: wikimapia.org

Російські окупанти планують провести "перепис" населення на Херсонщині, так само, як це було в тимчасово окупованому Криму в 2014 році. Про це повідомила український омбудсмен Людмила Денісова, передає "Дом".

Омбудсмен зазначила, що окупанти планують почати "перепис" 16 травня, і завершити до кінця місяця.

За її інформацією, жителі Генічеського району вже почали отримувати повідомлення із закликом звернутися до сільської ради із документами: паспортом, ідентифікаційним кодом, свідоцтвом про народження дітей, пенсійним посвідченням, посвідченням особи з інвалідністю тощо.

В оголошеннях вказується, що це стосуватиметься лише тих, хто має місцеву "прописку".

"Враховуючи те, що ідея з "референдумом" на Херсонщині провалилася, російські окупанти розглядають різні варіанти щодо "статусу" тимчасово окупованих територій, зокрема і створення так званого "кримського федерального округу", — зазначила Денісова.

Вона акцентувала, що відповідно до Гаазької конвенції 1907 року, четвертої Женевської конвенції 1949 року, Додаткового протоколу 1 до Женевської конвенції 1977 року "окупаційна держава не набирає суверенітету над окупованою територією і повинна дотримуватись законодавства, діючого на такій території".

"Будь-які сценарії та маніпуляції російських окупантів та колаборантів зі "статусом" Херсонської області є юридично  та політично нікчемними", — наголосила омбудсмен.

Читайте також: Рублі, блокування зв'язку та підготовка російськомовних шкіл — що відбувається на окупованій Херсонщині (ВІДЕО)

Прямий ефір