"Вдома" у Гамбурзі: 143 000 глядачів відвідали домашні поєдинки "Шахтаря" у груповому етапі Ліги чемпіонів

Фолькспаркштадіон у Гамбурзі. Фото: gettyimages.com

Ідеальна сцена для вистав за участю світових зірок, найбільша футбольна арена міста Гамбург стала театром Ліги чемпіонів УЄФА. Майже 52 000 місць, які були готові до аншлагу. "Шахтар" і його суперники зробили все необхідне для дуже високого попиту на видовища. Про найбільшу футбольну арена міста Гамбург розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім". 

143 000 — підсумкова кількість глядачів, які відвідали, побачили наживо старти, історичні результати та звитягу "Шахтаря" в домашніх поєдинках групової стадії Ліги чемпіонів цього сезону. Ця велика аудиторія розділилась на відвідини трьох ігор, але все одно трибуни "Фолькспаркштадіону" або "Гамбург Арени" зробили глядачів єдиною командою підтримки українського клубу. 

"Підтримка була шаленою. Дякуємо всім вболівальникам, хто в нас вірив. Дуже круто було", — каже воротар ФК "Шахтар" Дмитро Різник.

Новому стадіону у Гамбургу 25 років. Його збудували на місці попереднього, а сучасна історія цього витвору архітектурного мистецтва дуже насичена і, звісно, не без синьо-жовтого забарвлення. У червні 2006 року свою першу перемогу у фінальній частині Кубка світу здобула збірна України. Перемога 4:0 над Саудівською Аравією була зафіксовано саме на "Гамбург Арені", яка потім стала свідком сліз і гордості Блохіна, Шевченка та інших українців після поразки національної команди у чвертьфіналі від майбутніх чемпіонів — італійців. У 2010-му тут відбувся і перший фінал Ліги Європи УЄФА. А за рік свою славетну звитягу в титульному об'єднавчому поєдинку здобув Володимир Кличко, який одноголосним рішенням суддів переміг Девіда Хея. 

Гамбург був дуже уважним до виступів "Шахтаря". Звісно, матч проти "Барселони" зібрав найбільшу аудиторію, але й інші не були аутсайдерами. 

"Неймовірна атмосфера! Дуже дякую вболівальникам. Всі хочуть подивитися на такий матч, як проти "Барселони". Ми відчули цю підтримку. Якраз уболівальники нас дуже сильно заряджали. Але все одно рідні стіни — це рідні стіни", — каже гравець ФК "Шахтар" Георгій Судаков.

Повномасштабна війна позбавила українські клуби і збірні команди можливості проводити міжнародні матчі на батьківщині. За утвердження свободи і незалежності України, повернення миру, спокою усім співвітчизникам та великого футболу на наші стадіони щоденно борються наші воїни-захисники. 

"Це ще більше мотивує грати проти таких команд і здобувати гарний результат для нашої країни, для наших хлопців зі Збройних сил України, щоб трішки їх порадувати", — коментує гравець ФК "Шахтар" Валерій Бондар.

Домашніми матчами у Гамбургу, два з яких були переможними, порадувати вдалось. "Фолькспаркштадіон" побачив голи "Шахтаря" у кожному з поєдинків донеччан. Арена відтепер має ще кілька яскравих українських сторінок в альбомі визначних подій.

Більше з "Кола спорту":

Медіа-партнери
Прямий ефір