Перехідна адміністрація в ОРДЛО: як до цього ставляться українці

Иллюстративное фото: meest-online.com

В Україні міжнародну перехідну адміністрацію під час деокупації частини Донбасу підтримують більшість українців, що означає сформовану позицію суспільства з цього питання. Про це сьогодні, 23 березня, під час пресконференції, де було презентовано опитування* на тему "Майбутнє Донбасу та Криму: суспільні настрої", заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко, передає кореспондент телеканалу "Дом".

"Є непоганий світовий досвід, зокрема на рівні ООН. Він демонструє, що саме міжнародні перехідні адміністрації є досить поширеним та ефективним варіантом адміністрації, який може допомогти після деокупації території у транзитний момент (встановлення контролю України, — ред.)", — зазначив Ігор Яременко.

За даними опитування, майже 50% українців підтримують запровадження тимчасової міжнародної адміністрації на окупованих територіях Донбасу. Лише 9% — не згодні.

"Дуже добре, що майже половина громадян України погоджуються, що це є ефективним інструментом для розв’язання конфлікту… 50% — це дуже серйозна цифра", — вважає заступник голови Мінреінтеграції.

Серед тих, хто погоджується, майже 53% вважають, що громадяни Росії та її партнерів не мають входити до такої міжнародної адміністрації. Припускають їхню участь — 11,6%.

"Ця міжнародна адміністрація не може містити в собі представників РФ, як країни-агресора. Це очевидні речі. Та не може додавати до свого складу країни-сателіти та країни, залежні від РФ. Це точно не сприятиме завершенню конфлікту", — наголосив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Він також заявив, що навіть мирна реінтеграція передбачає участь військових.

*Опитування на тему "Майбутнє Донбасу та Криму: суспільні настрої" проведено з 13 до 31 січня 2021 року на замовлення Школи політичної аналітики НаУКМА за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Опитано 2 тис. респондентів по всій Україні за винятком окупованих територій Донбасу та Криму. Теоретична похибка — до 2,2%.

Читайте також: Україна має єдину політику щодо реінтеграції ОРДЛО та Криму, — Яременко

Прямий ефір