Палац студентів у Дніпрі планують відновити в межах держпрограми "Велика реставрація" (ВІДЕО)

Фото: lookmytrips.com

Керівництво Палацу студентів у Дніпрі подало заявку на участь у державній програмі "Велика реставрація". Зведена наприкінці XVIII століття будівля поступово руйнується і потребує ґрунтовного ремонту, повідомляє телеканал "Дом".

Палац побудував архітектор Іван Старов з ініціативи князя Потьомкіна. На будівництво пішло два роки. Тут відбувалися дворянські збори та бали, але після смерті засновника величезна будівля спорожніла. Пізніше у ній розміщувалися і міська дума, і стайні, і госпіталь, і майстерні з пошиття одягу для солдатів, і навіть перший навчальний корпус Дніпропетровського національного університету.

Палац студентів у Дніпрі; скрін із відео

Останні 30 років цей історико-архітектурний пам'ятник виконує роль центру культурного розвитку молоді. На трьох поверхах і 5 тис. кв. м розташовано безліч різних залів.

"Палац був кілька разів перебудований, і свій нинішній вигляд він отримав у 1952 році, коли відкрився. Відкрили його як палац молоді. Це був взагалі єдиний в Радянському Союзі палац молоді на той час", — розповідає директор Палацу студентів Дніпропетровського національного університету Оксана Рудковська.

Зараз тут відбуваються понад 300 заходів на рік. У приміщенні палацу займаються 12 студентських колективів, у восьми з них — статус національного аматорського. Керівник народного театру-студії Ігор Трахт зазначає, що атмосфера палацу сприяє творчому настрою.

"Було навіть цікаво свого часу пройти палацом, не заблукавши. Зараз, звичайно, це вже все минуло. Але тут присутня якась містична атмосфера", — каже він.

У палаці часто відбуваються тематичні екскурсії, відвідувачам показують старовинну кладку й навіть початковий фундамент будівлі. Але останнім часом і він, і стіни покриваються тріщинами.

Будівля Палацу студентів потребує ремонту
Останнім часом стіни будівлі покриваються тріщинами

Частину ремонтних робіт у Палаці студентів університет проводить за власні кошти, але відновити конструкції, які поступово руйнуються, самостійно не можуть. Тому в навчальному закладі розраховують на держпрограму "Велика реставрація", яка допоможе зберегти в Україні десятки подібних об'єктів.

"Чому потрібна така підтримка? Тому що це пам'ятник архітектури XVIII століття. Анонсована програма до 30-річчя Незалежності України про те, що буде відбуватися реконструкція пам'ятників архітектури. І у нас це єдиний пам'ятник архітектури, який перебуває на державному балансі. Тому ми сподіваємося на таку підтримку", — зазначає в. о. ректора Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Ольга Соколенко.

Нагадаємо, Олександр Ткаченко назвав ключові цілі Мінкульту на найближчі чотири роки.

Читайте також: "Велика реставрація": в Україні відновлять 150 об'єктів культурної спадщини (ВІДЕО)

Прямий ефір