Заснування ФК "Мілан" та модного будинку Christian Dior: 16 грудня в історії

246 років тому народилася знаменита англійська письменниця Джейн Остін. Свій перший твір вона написала у 14 років. А найвідоміший — у 22. Це був легендарний роман "Гордість і упередження". Але опублікувати його вдалося лише через 15 років. Не менш успішні роботи письменниці — романи "Емма", "Чуття і чутливість", "Менсфілд парк". Про це йдеться у програмі "Утро Дома".

16 грудня 1899 року було засновано італійський футбольний клуб "Мілан". Це один із найтитулованіших футбольних клубів в історії. Першим тренером команди став англієць Герберт Кілпін. Він і затвердив кольори команди — чорний і червоний. "Мілан" — 18-разовий чемпіон Італії, 7-разовий переможець Ліги та Кубка європейських чемпіонів. Клуб ще й рекордсмен за кількістю виграних суперкубків УЄФА — у нього їх 5.

1940 року цього дня у Лондоні відбулася прем'єра антифашистського фільму "Великий диктатор" Чарлі Чапліна. Картину, що висміює Адольфа Гітлера та його найближче оточення, створили за сценарієм коміка. Зйомки стартували за тиждень після початку війни й тривали пів року. Чаплін з'явився і в самому фільмі, виконавши одразу дві ролі — антисеміта та єврея-перукаря. Показ "Великого диктатора" було заборонено у багатьох країнах. Стрічка вийшла на екрани через роки, але у результаті викликала фурор серед глядачів.

Сьогодні 75 років виповнюється модному будинку Christian Dior. Його головний офіс розташований у центрі Парижа. Саме тут команда із 85 осіб працювала над першою колекцією. Вона виявилася неймовірно успішною. Пишна спідниця, барний жакет, спідниця-олівець та аромат Miss Dior — культові витвори модного будинку. Образи дизайнер часто доповнював капелюхами та бантами.

1970 року 16 грудня в Гаазі ухвалили Конвенцію про боротьбу з незаконним захопленням повітряних суден. Це перший міжнародний документ, який встановив кримінальну відповідальність за міжконтинентальне викрадення літака. Головна мета конвенції — протидіяти міжнародному тероризму. У світі було зареєстровано щонайменше 130 випадків захоплення повітряних суден. Сьогодні конвенція налічує 185 країн-учасниць. Серед них і Україна.

Читайте також: Початок акції "Україна без Кучми" та створення ПЦУ: 15 грудня в історії

Прямий ефір