Зброя, кораблі та ракетні комплекси — що отримала Україна від США, перелічив Кулеба

Вантаж технічної допомоги зі США для ЗСУ. Фото: U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Сполучені Штати Америки допомагають посилювати українську армію. Тільки за цей рік США передали матеріально-технічну допомогу на загальну суму понад 130 млн дол. Про це сьогодні, 25 листопада, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час онлайнбрифінгу, інформує "Дом".

Кулеба наголосив, що США залишаються провідним партнером України, який допомагає посилювати її армію та обороноздатність.

"Допомога охоплює постачання озброєнь та військової техніки, обладнання, боєприпасів, кораблів, серед яких: патрульні катери типу Island, човни та запасні частини до них, багатоцільові легкові автомобілі високої прохідності, протитанкові ракетні комплекси, засоби контрснайперської боротьби, розвідки, радіоелектронної боротьби, прилади нічного бачення, оптичні засоби, засоби зв'язку, медичне майно, боєприпаси та стрілецька зброя різних калібрів", — сказав міністр.

Так, лише цього року США передали Військово-морським силам України чотири катери типу Island. Готуються передати п'ятий такий катер.

Крім того, Америка передає Україні високоточне обладнання:

  • засоби контрснайперської боротьби, радіоелектронної боротьби;
  • прилади нічного бачення;
  • оптичні засоби;
  • засоби зв'язку.

Нагадаємо, начальник ГУР МОУ Кирило Буданов у коментарі виданню Military Times заявив, що Росія може атакувати українські кордони та вдатися до вторгнення на південь та на схід. За його словами, ймовірна атака РФ може розпочатися з боку Одеси та Маріуполя, а також через територію Білорусі. За даними ГУР, наразі біля українських кордонів сконцентровано понад 92 тис. російських військовослужбовців.

Передбачається, що противник почне завдавати авіаударів, а також використовувати артилерійську та бронетанкову зброю з висадкою десанту. Буданов зазначив, що російська влада може використовувати й психологічні операції, які провокують протести та мітинги. За оцінками України та США, загострення конфлікту розпочнеться вже у січні-лютому.

Прямий ефір