Окупанти крадуть врожай: українські фермери втрачають мільйони тонн зернових та олійних культур

Ілюстративне фото: ua.news

Мільйони тонн врожаю зернових та олійних культур втрачають українські фермери на окупованих територіях. Про це зазначив під час марафону "Єдині новини" міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, повідомляє "Дом" з посиланням на пресслужбу міністерства.

"Потрібно порівняти деякі цифри. Минулого року на територіях, які на сьогодні окуповані, урожай загалом був близько 20 млн тонн зернових та олійних культур. Ці регіони традиційно мали багато озимих пшениці та ячменю, які вони одними з перших збирали в Україні влітку. Це означає, що обсяги зловживань щодо нового врожаю обраховуються там мільйонами тонн. Це злочини різного характеру, але в будь-якому випадку — викрадення", — зазначив він.

Міністр наголосив, що окупанти вилучають збіжжя — йдеться про грабіж, розбій, шахрайство та примус. Зараз налагоджений бізнес високого рівня посадовцями-силовиками Росії з залученням колаборантів, розповів Сольський.

За його інформацією, найбільше окупанти "цікавляться" фермерами з найбільш активною політичною позицією та підтримкою Української держави, а також тими, хто відмовляється перереєстровувати діяльність та співпрацювати з окупаційною владою.

Читайте також: Крадіжки Росією українського зерна: способи протидії назвала експертка

Як повідомлялося раніше, в Україні навесні під обстрілами провели посівну, влітку в надзвичайних умовах збирали врожай. Українські аграрії з ризиком для життя намагалися врятувати те, що вдалося виростити в умовах війни.

Прямий ефір