Оброблення та температурний шок: НБУ витримує готівку на карантині, щоб убезпечити українців від COVID-19

Иллюстративное фото: minfin.com.ua

Національний банк України (НБУ) ще на початку пандемії COVID-19 2020 року запровадив витримку готівки на карантині, щоб максимально убезпечити українців навіть від мінімальної ймовірності поширення вірусу через банкноти та монети. Тоді термін зберігання на карантині готівки, прийнятої від банків з обігу, становив 14 днів. Нині цей термін зменшено до 5 днів. Про це сьогодні, 23 квітня, повідомляє пресслужба регулятора, інформує "Дом".

Як відбувається карантин для готівки:

  • Банкноти та монети, які надходять до Нацбанку з обігу, одразу відправляються в окреме сховище на карантин.
  • Після п'ятиденного карантину здійснюватиметься автоматизоване оброблення банкнот за допомогою спеціалізованих високошвидкісних машин.
  • Банкноти, придатні для повернення в обіг, упаковуватимуться в пачки та термоусадкову плівку. На цьому етапі пачки банкнот у термоусадковій печі піддаються температурному шоку (160 градусів за Цельсієм), що теж має сприяти боротьбі з вірусом і мінімізації ризику зараження.

"За останній рік науковці та лікарі вже багато дізналися про природу коронавірусу SARS-CoV-2 та відповідно оновили свої рекомендації про захист від зараження. Ризик зараження людей через контакт із забрудненими поверхнями або предметами, зокрема готівкою зазвичай вважається низьким. Водночас п’ятиденний термін значно перевищує період виживання коронавірусу на поверхнях (від кількох годин до трьох діб)", — йдеться в повідомленні. 

В НБУ зауважили, що чимало країн взагалі не запроваджували обсервацію для готівки. Це, зокрема, Німеччина, Люксембург, Канада, Японія, Велика Британія, ПАР, Мексика, Чилі, Сінгапур.

Регулятор просить українців бути обачними та за можливості не відвідувати відділень банків та інших фінансових компаній, а користуватися їхніми послугами дистанційно.

Також рекомендує:

  • користуватися онлайнканалами банківського обслуговування, зокрема мобільними застосунками;
  • за потреби здійснити розрахунки — робити їх безготівково;
  • платити за товари та послуги безконтактно.

Читайте також: Як захиститися від махінацій з онлайнкредитами, розповіла юристка (ВІДЕО)

Нагадаємо, що НБУ ввів в обіг пам’ятні монети "Самійло Величко" та "Місто Слов’янськ".

Прямий ефір