Про феномени COVID-19 розповіла епідеміологиня

Тестирование на коронавирус. Фото: rubryka.com

З початку пандемії медики розраховували на те, що у населення з часом буде імунітет від COVID-19, проте лікарі стикнулися з феноменами вірусу, до яких не були готові. Про це сьогодні, 5 квітня, під час пресконференції розповіла завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Наталія Виноград, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"Перше — це повторні захворювання, які ставалися достатньо швидко. Найшвидше — це 19 днів та впродовж трьох місяців. Другий феномен, до якого ми не були готові, це розвиток довгого "ковіду": достатньо серйозні порушення стану здоров’я — "постковідний синдром", — сказала Виноград.

За її словами, на епідемічну ситуацію вплинула мутація коронавірусу та його нові, найбільш агресивні штами, зокрема — "британський" та "південноафриканський".

"У повторних захворюваннях постало питання — наскільки їх можна вважати повторними. Тут могло бути два варіанти: дійсно нове зараження людини або латенція — це прихований збудник, який залишився в організмі після першого збудника, та за певної причини відбулася його активація", — зазначила епідеміологиня.

Єдиної відповіді на питання тривалого збереження збудника коронавірусу в організмі при повторному зараженні досі немає. Проте деякі наукові дослідження, зокрема в Японії та Китаї, показали, що довготривале збереження збудника COVID-19 в організмі можливе. Це змогли почати вивчати після появи нових штамів коронавірусу, підсумувала Виноград.

Нагадаємо, "британський" штам коронавірусу зафіксували вже у всіх регіонах України.

Читайте також: Чому збільшилася кількість COVID-хворих серед молоді, пояснили лікарі (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір