"Нас б'ють ракетами, а ми співаємо — хіба це не сила": Lida Lee стала гостею програми #Муз_Оборона

Українська співачка Lida Lee декілька років працювала бек-вокалісткою у команді Monatik. Стала широко відомою після участі у вокальному шоу "Голос країни". В програмі #Муз_Оборона на телеканалі "Дом" артистка розповіла про пошиття плитоносок для військових, благодійні концерти, внутрішні бар'єри та виконала свою першу авторську пісню "З тобою".

Сольна кар'єра Lida Lee стрімко набирала обертів, а кожна пісня ставала хітом. Артистка виступала на найбільших майданчиках країни та брала участь у найрейтинговіших телевізійних проектах. 

"Я люблю танцювати. Я постійно в русі — якщо не на спортивному тренуванні, то на танцювальному", — каже виконавиця.

Після початку повномасштабного вторгнення Lida Lee присвятила себе волонтерству та благодійним виступам. 

"24 лютого для мене розпочалося з дзвінка рідних, котрі в Харкові. Це дзвінок мене розбудив і я почула жахливі слова: "Розпочалась війна". Наступного дня я вийшла з бомбосховища подихати повітрям о четвертій ранку. Вся моя родина та частина команди були там. Тоді я побачила на власні очі перші вибухи. Почала кричати й плакати. Після цього ми вирішили поїхати за місто — нам здавалося, що там буде безпечніше. Так і було в перші два дні, поки не підійшла російська армія до Ірпеня і Бучі", — згадує співачка.

Lida Lee розповідає, як бачила збиття гелікоптерів у повітрі і не розуміла, чиї вони: наші чи ворожі. 8 березня артистка з близькими повернулася на день у Київ. Зібрали речі і відправилися у Вінницю. Там жила частина її команди.

"Зустріли хлопчину, в якого була маленька команда, що відшивала плитоноски для військових. Ми це побачили і зрозуміли, що потрібно масштабуватися", — каже співачка.

Знайшли приміщення, швейні машинки збирали по всій Вінниці, розміщували оголошення з пошуку швей. Відгукнулося багато людей, зібрався великий дружній колектив, котрий відшивав плитоноски і безкоштовно надавали українським військовим. Відправили більше 2000 таких жилетів, а також окремі підсумки і сумки швидкого скиду. 

"Зовсім не хотілося ані писати, ані слухати музику, ані виступати. Нічого не хотіла робити. Лише волонтерити", — пояснює Lida Lee.

Так тривало близько півроку. Щойно артистка повернулися до Києва, бажання займатися музикою прийшло саме.

"Я сумувала [за музикою]. Ми багато дали благодійних концертів. Для мене важливо підтримувати дух тих людей, які захищають нас. Особливо, коли бачиш хлопців, які щойно повернулися з передової або завтра їдуть. Розумієш, що хтось може не повернутися. А в тебе є шанс подарувати надію, віру. Музика має властивість лікувати, допомагати. Тому ми маємо продовжувати це робити", — каже виконавиця.

Перше шоу Lida Lee та вар'єте "Рояль" відвідала військовослужбовиця Національної гвардії України Катерина "Пташка" Поліщук.

"Я була в шоці, вона посміхалася настільки щиро. Ми поспілкувалися трохи, тому що у мене був внутрішній бар'єр щодо того, чи на часі мистецтво, чи можемо ми давати такі концерти і танцювати? Я запитала її про це. Вона сказала: "Ти що? Ми там для того, щоб приїжджати сюди і бачити, що тут продовжується життя". Коли я це почула, зрозуміла, що ми все правильно робимо", — говорить артистка.

Lida Lee жартує, що хтось за 2022 рік виносив і народив дитину, а вона — пісню "З тобою". Вона про кохання, котре рятує і допомагає пройти крізь війну. Це перша авторська композиція співачки.

"Мене надихає кохання. Я надихаюсь людьми, силою нашого народу. Нас б'ють ракетами, а ми співаємо — хіба це не сила? Кого вони хочуть тут перемогти?" — каже вона. 

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір