Найнебезпечніші зони — в ОРДО: через підтоплення шахт просідає ґрунт

Ілюстративне фото: kanaldom.tv

На Донеччині продовжує просідати ґрунт. Це несе загрозу мешканцям та екології регіону. Найнебезпечніші зони розташовані в окремих районах Донецької області (ОРДО). Про це сьогодні, 10 січня, повідомив ексголова Держекоінспекції України Єгор Фірсов, інформує "Дом".

"Разом із Державним космічним агентством ми досліджували супутникові знімки з Донецька, Макіївки, Ясинуватої (тимчасово окуповані міста, — ред.), Авдіївки (підконтрольна українській владі Донеччина, — ред.) та прилеглих територій, щоби зрозуміти, в якому стані перебувають промислові, житлові будинки, і чи безпечно там взагалі жити та працювати. Виявилося, що більшість об'єктів розташовані на території, яка поступово зміщується та просідає", — повідомив Фірсов.

За його словами, основними причинами цього є невиконання технічних вимог видобутку корисних копалин та підтоплення шахт. До того ж шахтні води забруднюють воду в колодязях та водоймах, призводять до засолення ґрунтів. На більшості досліджених ділянок ситуація загрозлива чи небезпечна. Тобто будь-якої миті будівля може завалитися.

Зокрема, найбільші просідання спостерігаються:

  • між с. Яковлівкою, сел. Мінеральним (Ясинуватський р-н) та м. Макіївкою — до 22,4 см на рік;
  • на кордоні м. Макіївки та м. Донецька — 19 см на рік;
  • поблизу м. Ясинуватої — 18 см на рік.

"Окупаційна влада не робить абсолютно нічого для усунення аварійних ситуацій. Навпаки, вони продовжують відключати шахтне водовідведення, провокують ще більше підтоплення, і як наслідок — просідання землі", — наголосив Фірсов.

Супутникові знімки: Facebook Єгора Фірсова
Супутникові знімки: Facebook Єгора Фірсова

Читайте також: "Специальный репортаж": екологічне лихо на Донбасі через затоплення шахт

Прямий ефір