На відновлення зруйнованих агресором лікарень потрібно 32 млрд грн, — Ляшко

Наслідки обстрілу лікарні у Тростянці. Фото: Facebook/Олексій Чернишов

На відновлення зруйнованих російським агресором лікарень потрібно 32 млрд грн. Про це сьогодні, 14 травня, в ефірі телемарафону повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, інформує "Дом".

"Ворог пошкодив 616 медзакладів, з них 101 медзаклад зруйнований повністю. Плюс 375 аптечних закладів зруйновані й не працюють. Тому зараз за попередніми розрахунками на відновлення цих лікарень потрібно 32 млрд грн", — цитує Ляшка інформагенція "Інтерфакс-Україна".

Глава відомства зазначив, що МОЗ стратегічно розглядає відновлення медзакладів.

"Ми визначаємо, які лікарні в певному окрузі повинні бути, які відділення вони повинні мати, яка матеріально-технічна база у них повинна бути, й відразу за цим напрямком будемо дооснащувати та відновлювати", — сказав він.

Ляшко повідомив, що стосовно відновлення медзакладів Київської області вже завершено "експертний і політичний рівень обговорень". Наразі ведуться обговорення відновлення медзакладів Сумської та Чернігівської областей.

"Зараз вони відпрацюють у себе на рівні головних лікарів лікарень по областях, і після цього МОЗ візьме участь у дискусії на політичному рівні. Ми повинні розуміти, яку техніку постачати, щоб лікарні відновилися і ми мали доступ до медичної допомоги, так, як це передбачають вимоги ЄС", — розповів міністр.

"Ми будуватимемо в Україні європейську медичну систему, відповідну європейським вимогам, щоб забезпечити доступ до медпослуг для всіх за місцем їх проживання", — резюмував Ляшко.

Прямий ефір