На станції метро "Площа Українських Героїв" у Києві встановили нові літери: фото

Станція метро "Площа Українських Героїв". Фото: kyivcity.gov.ua

На станції київського метрополітену "Площа Українських героїв" (колишня "Площа Льва Толстого") встановили нові, виготовлені вручну, літери. Роботи з заміни напису провели вночі, з посиланням на пресслужбу КМДА, повідомляє "Дім".

Шрифт для назв станції розробив київський дизайнер Богдан Гдаль. У 2023 році він за власної ініціативи розпочав роботу над створенням написів. Ідею митця підтримали архітектори перейменованої станції та надали всі необхідні погодження, адже зміни до нинішнього архітектурного оформлення, зокрема й до вигляду назви станції метрополітену, вносяться винятково за погодженням з архітектором цієї станції. Попередній, так званий фірмовий стиль синьої гілки, був розроблений ще у 80-90-х роках минулого століття та нагадував форму літер з московської підземки. 

Створення нових букв — кропітка робота через особливість історичного стилю шрифтів, кажуть в КМДА. Кожну літеру виготовляли вручну та поштучно з дотриманням усіх пропорцій, радіусів, розмірів тощо. Автор шрифтів контролював усі етапи виготовлення.

Для перейменування станції "Площа Українських героїв" виготовили 104 символи. Вага однієї літери становить близько 3 кг. Крім того, назва станції є найдовшою серед інших назв станцій столичної підземки. Одна з найважливіших літер — Щ. Вона символізує тризуб, герб ЗСУ, і силу українських героїв війни.

Дизайнер шрифту Богдан Гдаль з літерою "Щ". Фото: kyivcity.gov.ua

Букви створили в майстерні "Ливарний двір", які стали переможцями торгів на платформі публічних закупівель Prozorro. Фахівці цієї ж майстерні виготовляли назви для станції "Почайна", а також залучалися до виготовлення літер для "Васильківської" та "Голосіївської".

Нагадаємо, 18 травня 2023 року, Київська міська рада перейменувала станцію метрополітену "Площа Льва Толстого" на "Площу Українських героїв". 8 лютого 2024 року на станції демонтували стару назву. Процес перейменування проходив поетапно. Спочатку замінили покажчики руху поїздів на колійних стінах, далі нанесли нові назви на світлові покажчики напрямку руху пасажирів і замінили лінійні схеми у вагонах. Також перезаписали звукові оголошення, які транслюють у рухомому складі та на балюстрадах ескалаторів.

Читайте також: У КМДА заявили, що демонтаж Арки дружби народів у Києві не планується

Прямий ефір