Ми розглядаємо угоди про репарації як елемент повоєнного відновлення України, — Єрмак

Андрій Єрмак. Фото: president.gov.ua

Україні потрібен легітимний міжнародний механізм, який забезпечить компенсацію завданих Росією збитків і діятиме попри її категоричну відмову співпрацювати. Про це сьогодні, 19 травня, з посиланням на заяву керівника Офісу президента України Андрія Єрмака під час дискусії в Королівському інституті міжнародних справ Chatham House (Велика Британія), повідомляє Офіс президента України, інформує "Дом".

За словами Єрмака, указом президента вже створено міжнародну робочу групу. Він її очолив, а до складу увійшли українські та іноземні експерти, зокрема Маркіян Ключковський, Джеремі Шарп, Амаль Клуні та багато інших. Керівник Офісу президента зазначив, група працює над проєктом такого механізму, і невдовзі він буде представлений.

"Ми розглядаємо угоди про репарації як елемент повоєнного відновлення України. Серед таких заходів ми очікуємо також на режим максимального допуску українських товарів на ринки наших союзників та партнерів, запуск так званого "плану Маршалла" для України", — сказав керівник Офісу президента.

Андрій Єрмак переконаний, що відбудова України може стати історією успіху для всієї Європи, адже вона буде величезним будівельним та інвестиційним майданчиком, який може дати поштовх розвитку європейських економік.

Також він наголосив, що потрібно посилювати санкції — п’яти санкційних пакетів явно недостатньо.

"Ми пропонуємо партнерам використати унікальну можливість у короткі строки зруйнувати енергетичну диктатуру Росії", — зазначив він.

Керівник Офісу президента України зауважив, що нинішня війна має стати останньою для Росії.

"Вона повинна завершитися повним відновленням територіальної цілісності та суверенітету України, тобто нашою перемогою. Нашою спільною з цивілізованим світом перемогою. Адже сьогодні Україна захищає не лише себе. Україна сьогодні — це Фермопіли Європи", — резюмував Андрій Єрмак.

Читайте також: Коли Україні передадуть заморожені російські активи, дві умови репарації назвав Бураковський

Прямий ефір