Місто — абсолютно недружнє до окупації: про ситуацію в Маріуполі розповіли у мерії (ВІДЕО)

Окупанти в Маріуполі. Фото: ombudsman.gov.ua

Невдоволення окупаційною владою у Маріуполі наростає. Попри всі спроби росіян впливати на людей пропагандою, вони абсолютно недружні до так званої "влади". Добровільно ніхто не хоче співпрацювати із "адміністрацією". Про це сьогодні, 2 червня, розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"Незадоволення окупаційною владою навіть від тих, хто дотримувався умовного нейтралітету в думках, наростає. Тому, що люди бачать ситуацію, якість, кількість гуманітарки, неможливість запустити хоч щось у нормальному режимі", — сказав Андрющенко.

Він наголосив, що жителі Маріуполя звикли до всіх проявів демократії й не триматимуть у собі те, що думають.

"На окупантів ще чекають сюрпризи. Дуже швидко люди у нас виходять на вулицю висловити свою думку, будь-яку. І ще — у нас звикли, що за останні вісім років, якщо влада щось обіцяє, то влада повинна це зробити в ті терміни, в які вона обіцяє. На цьому підриваються окупанти. Безумовно, людей намагаються зазомбувати пропагандою на кожному кроці, але не дуже успішно. Усі методи на це йдуть у росіян, але невдоволення у місті зростає", — зазначив радник мера.

За словами Андрющенка, на анонсоване відкриття 9 шкіл у місті знайшли готових працювати 53 педагоги. Місцеві жителі здебільшого не хочуть співпрацювати з окупантами.

"Люди абсолютно адекватно починають сприймати те, що відбувається. Ми спостерігаємо абсолютний саботаж. Місто виявилося, як ми і очікували, абсолютно недружнім до окупації. Люди без примусу не включаються в роботу ані з очищення завалів, ані в роботу нових окупаційних адміністрацій, ані в роботу шкіл. У місті всього на анонсовані 9 шкіл змогли знайти аж 53 вчителі", — сказав Андрющенко.

За інформацією міської влади, у Маріуполі на сьогодні залишаються близько 150-170 тис. осіб.

"Це з урахуванням того, що нині ми спостерігаємо тенденцію повернення людей до міста, у зв'язку з тим, що зупинено нормальну евакуацію не лише з Маріуполя, а взагалі з проходженням Василівки. Там все дуже складно — тисячні черги. Тому люди змушені з окупованої частини Запорізької та Херсонської областей повертатися додому. Спостерігаємо таку не дуже хорошу тенденцію як для нас. Але поки що такі ось цифри, те, про що ми можемо говорити", — доповнив радник мера.

Читайте також: Крадену сталь із Маріуполя вивозять до РФ — про пограбування державного масштабу розповів Андрющенко (ВІДЕО)

Прямий ефір