Між ситуаціями України та Афганістану немає жодної паралелі, — Волкер

Курт Волкер. Фото: kanaldom.tv

В Україні неможливе повторення кризи Афганістану, бо це не тільки абсолютно різні країни за своїм устроєм і укладу, а й ситуації в них інші. Про це в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Дом" заявив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України (2017-2019 рр.) Курт Волкер.

"Тут немає ані найменшої схожості. Афганістан глибоко розділений всередині, має слабкий центральний уряд, який не в змозі підтримувати безпеку і стабільність своїми силами. І є цілий набір зовнішніх учасників — США та інші країни — які намагалися допомогти цьому уряду побудувати сильніше суспільство", — описав він.

В Україні абсолютно зворотна ситуація.

"Україна — з точністю до навпаки. Україна — згуртована країна, потужна країна, в неї зрілі державні інститути та сильний уряд. Вона самостійно підтримує безпеку всередині країни. Вона не залежить від зовнішньої допомоги, і у неї немає проблем з фрагментацією суспільства", — акцентував Волкер.

Він вважає, що порівнювати військові дії в обох країнах також не можна. Бо в Афганістані владу захопило регіонально місцевий радикальний рух "Талібан", а вторгнення Росії в Україну і захоплення нею територій — це зовнішня агресія.

"Іншими словами, між ситуаціями України та Афганістану немає жодної паралелі — немає нічого спільного між ними", — наголосив дипломат.

Проте, російські ЗМІ використовують ситуацію в Афганістані, щоб показати Сполучені Штати в негативному світлі. Зокрема проводять аналогії між Афганістаном і Україною, заявляючи про можливий схожий результат подій.

"Все, що говорить Росія, спрямоване на надання впливу. Їхні меседжі необов'язково мають бути правдою, але вони продовжують насаджувати свої наративи, щоб грати на психології своїх супротивників", — упевнений Волкер.

Також ці дезінформаційні меседжі спрямовані на формування помилкової думки в Європі.

"Їм потрібна Україна. Вони хочуть, щоб Європа вважала, що США не прийдуть із допомогою Україні та не підтримають її. Вони постійно повторюють це. Але я впевнений, що насправді все якраз навпаки! США є повноправним членом НАТО, всіляко підтримують Україну як союзника в розширеному партнерстві, й підтримують безпеку України, підтримують українські реформи та перетворення — так само, як підтримують прагнення України стати частиною Європи та НАТО", — сказав дипломат.

Він наголосив, що "не слід слухати, що говорять росіяни".

"Замість цього потрібно задуматися, чому вони це говорять? Який сенс вони вкладають у свої меседжі? Вони роблять це для того, щоби змусити нас сумніватися в собі", — резюмував Волкер.

Повна версія інтерв'ю: Змінити рахунок і ціну для Росії: про Донбас, Україну та США говоримо з Куртом Волкером

Нагадаємо, колишній посол США в Україні Вільям Тейлор також вважає, що порівнювати ситуації в Україні та Афганістані, чим активно займаються російські ЗМІ, — несерйозно.

Прямий ефір