Ліцеїсти МАН проти обласного ліцею з Хмельницького: інтелектуальний батл випускників у програмі "Ліс рук"

У восьмому випуску другого сезону пізнавального проєкту "Ліс рук" в інтелектуальному батлі зійшлись учні Білоцерківського ліцею МАН та ліцею Хмельницької обласної ради. 11-класники відповіли на запитання із ЗНО та НМТ різних років, аби довести, що саме вони є найрозумнішими, а їхня школа — найкращою. Переможця вікторини допоміг визначити ведучий Максим Узол.

Білоцерківський ліцей МАН — відкритий у 1995 році. Освітня підготовка учнів у ліцеї ведеться за двома профілями — математичним та правовим. У 2023 році запровадили новий освітній напрям — філологічний. Органом учнівського самоврядування є Ліцейське братство. У ліцеї видають газету "Ліцейський мудрець". Ліцеїсти охоче включаються до участі в різноманітних конкурсах, міжнародних проєктах. Зокрема, Genius Olympiad — Міжнародний екологічний проєкт, CERN — Міжнародна школа з фізики та Міжнародна школа з E-Twinning.

Хмельницький ліцей Хмельницької обласної ради — ліцей-інтернат. Кожен профіль передбачає вивчення профільних предметів та спецкурсів. Серед учнів — президентські стипендіати. Учні ліцею гідно представляли заклад та область на Всеукраїнських турнірах з різних дисциплін. За версією журналу "Фокус", у 2012 році заклад посів 13 місце серед 50 найкращих закладів України за результатами ЗНО.

Вікторина складається з 5 раундів. Від раунду до раунду умови та запитання ускладнюються. Перемога в різних раундах приносить команді різну кількість балів:

  • "Бліц" — 1 бал;
  • "Що за слово" — 2 бали,
  • "Експеримент" — 3 бали,
  • "Дуель капітанів" — 4 бали,
  • "Коронна тема" — 10 балів.

У Бліц-раунді одинадцятикласники відповідали на прості питання, на кшталт: 

  • Який океан найбільший за площею?
  • Який тип плоду у картоплі?
  • Як називають негативно заряджені іони?
  • З якої мови запозичене слово "флешмоб"?
  • Як називається явище збереження швидкості тілом?

Перемогу у цьому раунді здобули учні з Білої Церкви.  

У раунді "Що за слово" членам команд довелося по черзі пояснювати своїм колегам терміни, не називаючи їх та спільнокореневі слова. Пропускати слова не можна, кожна команда має 3 хвилини. Команда Білоцерківського ліцею МАН виграла цей раунд.

Під час "Експерименту" командам дали практичне завдання. Для цього раунду запросили вчителя математики, власника онлайн-школи з підготовки до НМТ Максима Ниника. Команда Білоцерківського ліцею МАН впоралася з завданням та додала в актив 3 бали. 

Раунд "Дуель капітанів" — це випробування на швидкість та загальну ерудицію. На кону 4 бали. Капітанам команди довелося за одну хвилину давати якомога більше відповідей на питання з різних предметів. Капітан команди Білоцерківського ліцею МАН Святослав здобув у цьому раунді 4 очки та вивів свою команду в абсолютні лідери. 

Останнім раундом стала "Коронна тема" з можливістю здобути 10 балів. Команди по черзі обирали тему з наведених на екрані категорій: математика, фізика, секрет, англійська мова, українська мова, біологія, хімія, географія. Під кожною з них — одне питання, на яке за 30 секунд команді треба дати відповідь. Варіантів відповіді немає. Деякі з питань:

  • Про який субрегіон Азії кажуть, що там пахне порохом та нафтою?
  • Що значить фразеологізм" Хоч свічки ліпи"?

10 балів у цьому раунді отримав Білоцерківський ліцей МАН, який і переміг в інтелектуальному батлі з рахунком 20:0. 

Попередні випуски програми "Ліс рук": 

Прямий ефір