Курс рубля стрімко падає — визнання так званих "Л/ДНР" вже б'є по економіці РФ (ВІДЕО)

Москва. Скріншот відео: kanaldom.tv

Росії рішення президента РФ Володимира Путіна визнати "незалежність" так званих "Л/ДНР" вже завдало збитків — у політиці та економіці. РФ вже розплачується за це рублем. Напередодні курс долара перевищив 80 руб. А індекс Московської біржі впав на 10,5%, і це найбільше падіння з березня 2014 року. Але основний удар попереду й завдадуть його санкції, інформує "Дом".

"Це призведе до багатьох деструктивних економічних процесів усередині країни. Взагалі буде зламаний алгоритм співпраці Заходу з РФ, який полягав у тому, що Росія давала ресурси для розвитку економік Заходу, а Захід передавав інвестиції та технології в заводи", — пояснив економіст-міжнародник Руслан Осипенко.

Крім того, через ситуацію Росія поступово втрачатиме традиційні ринки газу та нафти. Зокрема європейські.

"Це великі надходження. Як наслідок — буде дестабілізація плюс інфляційні процеси та соціально-політична дестабілізація згодом усередині Росії", — повідомив Осипенко.

Як зазначив член Федерального політичного комітету партії "Яблуко" (РФ) Лев Шлосберг, перед Заходом постало питання: а що робити з такою Росією?

"Заява про відкликання ліцензії у регулюючої організації, яка відповідає за акредитацію "Північного потоку-2", — це лише перший дзвіночок", — сказав він.

Втім, Заходу вигідна економічно слабка Росія.

"На Росію сьогодні дивляться, як на джерело дешевої сировини. Чим гірші у неї справи на міжнародній арені, тим дешевша сировина", — зазначив політолог Гела Васадзе.

Також експерт упевнений, що Росію не відключать від платіжної системи SWIFT, адже є й інші, не менш дієві інструменти.

"Досить позбавити кредитів, кредитних ліній російські банки, достатньо заборонити доступ до фінансових продуктів — і вже це відкине РФ на рівень минулого століття. Наразі серйозні санкції ухвалюються саме для того, щоб обмежити розвиток… Путін перетворює РФ на сировинний придаток", — повідомив політолог.

Велика Британія однією з перших вдарила санкціями по болючому — російських банках та олігархах, наближеним до Путіна.

"В олігархів є свої плани, свої виходи, свої ресурси, але звичайній людині, яка живе від зарплати до зарплати, буде у РФ набагато гірше", — повідомив американський військовий експерт Рубен Джонсон.

Ось тільки росіяни переважно рішенням Путіна захоплюються. Мовляв, нехай економіка котиться у прірву, натомість показали усьому світові, хто головний.

Як пише Forbes, за 21 лютого на тлі новин про Донбас російські олігархи втратили понад 8 млрд дол.

Читайте також: 4 блоки санкцій агресору: Джо Байден розповів, що очікує РФ

Прямий ефір