Кремль залякує Кишинів: чи є загроза нападу і чи готова Молдова протистояти агресору (ВІДЕО)

Фото AP

Спікер парламенту Молдови Ігор Гросу заявив, що його країна готова приєднатися до санкцій проти Росії. У відповідь заступник голови Радбезу Російської Федерації Дмитро Медведєв пригрозив діями у відповідь. У НАТО вважають, що Росія не має ресурсів, щоб напасти на Молдову, а Кремль намагається лише залякати Кишинів,  інформує "Дом".

Заяву Медведєва в румунському МЗС назвали брехливою риторикою РФ, яку багато років розповсюджують у Молдові. Свою підтримку молдавському уряду висловили і в Міністерстві закордонних справ України.

"Ми підтримуємо народ і уряд дружньої Молдови на тлі нових загроз з Москви. Все, що залишилося Росії, — це погрози іншим державам після десятиліть невдалої політики, заснованої на агресії, примусі та неповазі. Це свідчить лише про слабкість Росії", — написав у Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Сьогодні, на думку експертів, Молдова не готова протистояти агресору самостійно. Адже її оборонний бюджет один із найскромніших у Центральній та Східній Європі. У 2022 році він становить близько 20 мільйонів євро. Крім того, інвестиції не охоплюють модернізації армії. Однак ймовірності того, що Придністров'я насправді стане загрозою для Молдови, сьогодні немає, вважає політолог Віталій Кулик.

Є питання і до технічного обладнання. Сьогодні у Придністров'ї більшість військової техніки не підлягає розконсервації.

Однак, незважаючи на малоймовірний сценарій нападу РФ на Молдову, цей регіон залишається в зоні ризику.

Раніше до Держдуми Росії внесли законопроєкт, що передбачає включення до складу Російської Федерації нових територій. І не має значення, чи мають вони спільні з нею кордони. Теоретично це може бути застосоване до Придністров'я, що згодом може стати черговою проблемою, яка потребує консолідованого рішення з Молдовою та західними партнерами, наголосив Віталій Кулик.

Читайте також: У Придністров'ї чоловіків агітують підписувати контракт із армією РФ, — ГУР

Прямий ефір